Viens no šīs vasaras brauciena gala punktiem bija Kirkiļu (Kirkilai) karsta ezeri Lietuvā, Biržu pilsētas tuvumā. Šajā vietā tuvu zemes virskārtai ir ieži, kuri šķīst ūdenī un izskalojas, veidojot tukšumus zemē . Tā rezultātā ilgākā laika periodā vai reizēm pavisam pēkšņi izveidojušies zemes iegruvumi, kuri piepildījušies ar ūdeni.

Kirkilai ciema apkārtnē ir ap 30 dažāda izmēra un formas ezeriņi, kuri gandrīz visi ir savstarpēji savienoti. Starp ezeriņiem ir šauras, gleznainas zemes joslas, kuras apaugušas ar kokiem vai arī iekopti zālāji ar atpūtas vietām.

Lai šo skaistumu varētu labāk aplūkot, pavisam nesen uzcelts interesantas formas skatu tornis. No sāniem tas atgādina lielu “C” burtu. Tā zemākais gals atrodas pavisam nedaudz virs ezeru līmeņa. Tajā iekārtotas skatu platforma un arī sēdvietas, lai netraucēti varētu vērot dabu un klausīties putnu dziesmas. Biju tur pavasarī, ievziedu laikā un gandrīz nekas netraucēja saklausīt arī lakstīgalu balsis.

Tornī izveidotas vairākas nelielas skatu platformas, līdz kurām var nonākt pa drošām un stabilām metāla režģa kāpnēm. Pašiem drosmīgākajiem apmeklētājiem vieta “C” torņa pašā augstākajā platformā, kura izbūvēta apmēram 30 metrus virs zemes un izvirzīta ezeru virzienā. Piebildīšu, ka platformas grīda – metāla režģis un no augšas labi saskatāmi arī torņa zemākie līmeņi un zeme.

Kā jau teicu, pats biju pavasarī, kad viss plauka. Cilvēki apmeklēja skatu torni un pēc tam, ņemot līdzi savu pikniku groziņus,  izklīda pa atpūtas vietām jauko ezeru krastos. Drīz rudens, un tā krāsainību arī būtu interesanti vērot gan no Kirkilai ezeru skatu torņa, gan tāpat pastaigājoties gar ezeru krastiem.

Kā atrast Kirkilai ezerus?

Vispirms ir jānonāk Biržos, Lietuvā. Es braucu no Bauskas puses virzienā uz Panevežys. No Lietuvas robežas nobraucot apmēram 6 km, pie Soločiai ir pirmais krustojums uz Biržiem. No 20 km ceļa, apmēram 6 km ir grants ceļš.

Ja nevēlas braukt pa grants ceļu, var turpināt braukt Panevežys virzienā pa ceļu A10 vēl apmēram 13 km līdz apdzīvotai vietai Raubonys un tad nogriezties pa kreisi uz Biržiem (20 km).

Biržos vienā no pirmajiem lielākajiem krustojumiem jānogriežas pa kreisi – virzienā uz Skaistkalni. Diemžēl es nekur neredzēju norādes uz Kirkilai ezeriem, bet gan tikai uz Kirkilai Amatu māju. Šai norādei arī sekoju – pavisam nedaudz pabraucot Skaistkalnes virzienā, jānogriežas pa kreisi, uz Kirkilai. Jābrauc apmēram 5 km, līdz nākošai norādei pa labi, pavisam nedaudz pa grants ceļu un tad jau redzams skatu tornis.

Lai jauks ceļojums!

Views: 162

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail