Maijs ir mēnesis, kad visapkārt zied tulpes. Pieminot tulpes, vispirms nāk prātā Holande ar nepārskatāmām daudzkrāsu tulpju plantācijām un dekoratīviem stādījumiem. Tomēr ne karam ir iespēja nokļūt Holandē. Tomēr krāšņos un dažādos tulpju ziedus var aplūkot arī pavisam netālu – Burbišķu muižā Lietuvā.

Pavasaros Burbišķu muižu sauc arī par Lietuvas tulpju galvaspilsētu, jo katru gadu maija vidū tur notiek tulpju svētki, kuri pulcē tūkstošiem apmeklētāju. Notiek tirgošanās un dažādi kultūras pasākumi.

Pirms pāris gadiem Burbišķu muižu apmeklēju nedēļu pēc pieminētajiem tulpju svētkiem. Par tiem liecināja vien zemei pieplacinātā zāle apkārtējos laukos (liekas, izmantoti par automašīnu stāvvietām) un vienkopus savāktie liels skaits atkritumu konteineru.

Karstais pavasaris bija pasteidzinājis arī dabas norises. Daļa no tulpēm jau bija noziedējušas. Pāri  muižas parka zālājiem un celiņu malās sakrājusies bieza baltu pūku kārta pēc koku un krūmu ziedēšanas. Vietām šī pūku kārta izskatījās kā kadri no agrāko gadu VDR (Vācijas Demokrātiskā republika) uzņemtajām pasaku filmām.

Apmeklētāju skaits neliels. Ieejas maksa tad bija vien 4 euro. Ievēroju, ka daži no atbraucējiem pirms biļešu kases nogriezās uz vienu no parka taciņām. Vēlāk izrādījās, ka tie ir zinātāji, kā  pa pavisam šauru josliņu starp dārza žogu un dīķi var nokļūt muižas parkā.

Nekādas drūzmēšanās, brīva piekļūšana jebkurai tulpju dobei  no jebkuras puses jebkurā brīdī. Ja atklātajās vietās zem saules stariem pie tulpju dobēm kļūst par karstu, var atvilkt elpu pavēnī uz kāda no soliņiem parkā.

Burbišķu muižu ieteicams apmeklēt ne tikai lai aplūkotu tulpes to ziedēšanas laikā, bet arī lai nesteidzīgi pastaigātos pa skaisto muižas parku jebkurā no gadalaikiem. Pati muiža celta 17.-18.gadsimtā. Tā stipri atgādina angļu aristokrātu mājvietu ar piezemētām, bet pamatīgi būvētām ēkām.

Muižas teritorijā ierīkots skaists parks ar daudzām taciņām un mākslīgi raktiem kanāliem. Atradu informāciju, ka kopskaitā Burbišķu muižas parkā esot 15 tiltiņi un 12 saliņas, daudz soliņu un nojumes.

Esiet uzmanīgi meklējot ceļu uz Burbišķu muižu internetā vai GPS navigācijā, jo ne pārāk tālu – Anīkšču rajonā ir cita Burbišķu muiža.

Kā atrast ceļu uz šo tulpju galvaspilsētu Burbišķos? Ja braucat no Latvijas Šauļu virzienā, tad jau Šauļu nomalē jāmeklē norāde uz RADVILIŠKIS – PAŅEVEŽYS. Droši varat braukt cauri Radviliškis, līdz nonāksiet pie Šeduvas. Aiz Šeduvas pavisam netālu ir apdzīvota vieta Dombava un Valdeikiai, kur arī norāde uz Burbišķis muižu.

Braucot no Paņevežu puses, meklējiet norādi uz Šauliem. Droši var braukt līdz Smilgiai un tad pēc neliela attāluma jau pieminētās vietas ar norādēm uz Burbišķu muižu.

Garšīgu maltīti var ieturēt Šeduvas dzirnavās. No ceļa Šauļi – Paņevežys jānogriežas virzienā uz Kedainiai (Kaunas virziens) un turpat ceļa malā arī labi saskatāmas Šeduvas dzirnavas.

Lai patīkams atpūtas brauciens!

Ja jums šis raksts patika un domājat, ka tas varētu interesēt arī jūsu draugus un paziņas, tad, lūdzu, iesakiet viņiem to, nospiežot uz kādu no zemāk redzamās attiecīgas sociālo  tīklu ikonas (Draugiem, Facebook vai Twitter).

Views: 250

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail