Mana pieredze ar Windows 8

Windows-8Nav vairs tālu tā diena, kad Microsoft vairs neizlaidīs atjauninājumus uzlabojumus pasaulē visai populārai datoru operētājprogrammai Windows XP. Ja nekļūdos, tad par šo “beigu datumu” noteiktas 2014.gada februāra beigas. Interesanti, kas tad sāksies?

Protams, ka lielākā daļa turpinās lietot Windows XP kamēr neparādīsies tādas problēmas, kuras vairs nevarēs novērst un sāks nopietni traucēt datora lietošanā. Iespējams, ka pieaugs cena Windows 7 un Windows 8. Lai lēnām sagatavotos šim datumam, pagājušā gada beigās pakļāvos vilinošam piedāvājumam un nolēmu pa mazu naudu (nedaudz virs 20 LVL) no Microsoft mājas lapas “upgreidot” savu Windows XP uz Windows 8.

Kas no tā sanāca un kādi atzinumi

Pats upgreidošanas process vienkāršs – izvēlies, kuru versiju pirksi (32 vai 64 – tur izvēli nosaka dators, kād lieto) – “parasto” vai Pro. Paņēmu PRO. Apmaksā pirkumu un vari datorā ielādēt nepieciešamo programmas daļu, lai Windows XP pārtaisītu par Windows 8. Var arī par dažiem latiem pasūtīt DVD ar 32 un 64 bitu Windows 8 uz mājām. Uzreiz gan piebildīšu, ka šis variants nestrādā, lai veiktu “tīro” Windows 8 instalēšu (tukšā datorā), bet ti lai izlabotu esošo Windows 8 vai pārietu no Windows XP uz Windows 8. Ko gan citu varētu sagaidīt par tik lētu cenu.

Upgreidojot uz Windows 8 var izvēlēties, vai saglabāt visus failus, kuri atrodas mapē My Dokuments. Tie patiešām saglabājas. Toties no jauna būs jāinstalē visas lietotāj programma (Office un citas). Te arī sākas problēmas – ne visas lietotājprogrammas, kuras bijušas datorā līdz tam, ir lietojamas ar Windows 8. Tiesa, ir kāda opcija, ka atsevišķas programmas var atvērt kā ar Windows XP, jo datorā saglabājas Windows XP programmas faili.

Problēmu var risināt internetā pameklējot lietojumprogrammu jaunākās versija, kuras savietojamas Windows 8. Tomēr ne visas darbojas ideāli – citas kompānijas nav tikušas līdzi Microsoft un programmu vai ierīču darbībā parādās robi. Man, piemēram, vajadzēja papūlēties, lai salāgotu savu HP All-in-one printeri. Tomēr tad, kad izdevās, tas darbojš labāk nekā ar oriģinālo HP programmu.

Pirmo reizi “palaižot” Windows 8, tas piedāvā izveidot lietotāja profilu, kurš vienlaikus ir MIcrosoft tīkla lietotājs. Laikus pamanīju kurā brīdī tomēr varēju “piereģistrēt” savu lietotājkontu tikai uz datoru, jo paliekot tīklā – startējot datoru vai staigājot starp “logiem” jāievada lietotājparoli.

Pie Windows 8 ir jāpierod. Daudz logu un krāsainu, košu ikonu (pogu) ar kurām palaiž lietotājprogrammas. Citus logus atver ar peli iebraucot ekrāna stūros. Ja uzklikšķina uz attēla, atveras “noklusētais” attēlu pārlūks no kura laukā tikt var ar kombināciju “Alt+F4” – citu neatradu (vai arī atkal iebraucot ar peli ekrāna kreisajā augšējā stūrī).  Vai ir citi “labumi” salīdzinot ar Windows XP – nezinu. Windows 8 strādā ātri, bet, kā jau teicu – ilgi jārokas, līdz atrodi vajadzīgo uzstādījumos un pielāgo lietojumprogrammas.

No Windows 8 uz Windows 8.1

Pirms dažām dienām nolēmu atjaunināt savu Windows 8 PRO uz Windows 8.1 PRO. Tas vairs nebija vienkārši. Vispirms – Microsoft.com lapā vajadzēja ieiet ar Windows Explorer (ar citām paŗlūkprogrammām piedāvājums uz mana datora nedarbojās). Atjaunināšana ar pirmo piegājienu neizdevās – kāds fails nebija ierakstījies. Izdevās atkārtotā mēģinājumā.

Windows jau bija ņēmis vērā to, ka ar 1.janvāri būsim eurozonā – Latvijā kā valūtu piedāvā eiro, bet ne latus.  Toties kā ievades valodu piedāvāja – krievu valodu. Pat ielādējot latvieši valodas pakotni, nevarēja dabūt “latviešu burtus” – nācās pārinstalēt TILDI.

Joprojām nav izdevies “sadabūt kopā” jau iepriekš pieminēto HP All-in-one (printeri, skenieri un kopētāju), lai gan internetā atradu HP programmu tieši priekš Windows 8.1.  Tāpat dators ar Windows 8.1 vairs neatpazīst manu SONY fotokameru – nekādi nevaru datorā iedabūt fotogrāfijas. Arī piedāvātie draiveri problēmu neatrisina.

Izvēles logi palikuši košāki un spilgtāki – grūti orientēties. Citas būtiskas izmaiņas nemanu – ja vien to, ka tagad normāli darbojas mana datora uzturēšanas programma Sistem Mechanic 12 Pro, kura nedaudz niķojas ar Windows 8 variantu.

Kopsavilkums

1.Ja vien iespējams, pagaidām palieciet pie Windows XP, lai tiek likvidētas Windows 8 un Windows 8.1. nepilnības, kas mazāk zinošiem datora lietotājiem var radīt netīkamas (grūti pārvaramas) problēmas.

2.Ja jums jau ir Windows 8, tad nesteidzieties pāriet uz Windows 8.1. – lai arī citu kompāniju programmētāji pagūst izstrādāt labojumu un papildinājumus savu produktu programmās un lietotājprogrammas un ierīces būtu savietojamas ar Windows 8 un Windows 8.1.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather
rssyoutubeby feather

You may also like...