Pirmie iespaidi par portatīvo datoru Lenovo ThinkPad E530c

Lenovo-Thinkpad-E530cKatra jauna lieta, kura nonāk mūsu rokās sagādā gan patīkamas sajūtas, gan arī iespējamu vilšanos, kad kaut kas nav tā kā bija cerēts. Tādēļ jau cenšamies uzzināt iespējami vairāk par to, ko gribam iegādāties un salīdzināt – vai tas dos cerēto.

Pavisam nesen manā lietošanā nonāca pavisam jauns portatīvais dators Lenovo ThinkPad E530c. Man bija vajadzīgs neliels un ātrs dators, ar lielāku ekrānu, bet bez visādām papildus ekstrām. Saliekot kopā piedāvātās īpašības un cenu – izvēlējos šo Lenovo ThinkPad E530c.

Darbības frekvence – 2,3 Ghz, Operatīvā atmiņa – 4 Gb, cietais disks – 500 Mb. Ieinstalētā OS – Windows 8, MS Office 2010 izmēģinājuma versija, Norton Systsm Works izmēģinājuma versija.

Klaviatūra – standarta ar papildus NumPad un vēl – klaviatūras vidū poga (minidžoijstiks), kas lieliski aizstāj datorpeli un esmu pieradis lietot dažos citos portatīvajos datoros. Iebūvēta webkamera 0,9 Mpix ar iebūvētiem mikrofoniem.

Ekrāns – matētais 15,6 collas, iebūvēts atmiņas karšu lasītājs, 4 USB porti. Viens no tiem – USB-3, viens – ar pastāvīgo strāvās pievadu papildus ierīču lādēšanai arī tad, ja dators izslēgts.

Savienojumi: WLAN, LAN, BlueTooth, HDMI.

Pozitīvi

  • Dators Lenovo ThinkPad E530c ir patiesi cerēti ātrs.
  • Uzlādēta akumulatora darbības laiks sērfojot internetā un strādājot ar Word dokumentiem – ne mazāk par 4 stundām.
  • Klaviatūras pogas lielas, viegli darbojas.
  • Ērti izvietotas dažādu papildus funkciju vadības pogas klaviatūras augšējā rindā, kuru darbināšanai nevajag vienlaikus spiest „funkcijas” taustiņu.

Vilšanās

  • Sakarā ar papildus NumTab ciparu pogām klaviatūras labajā pusē, burtu taustiņi ir novirzīti pa kreisi no datora centra, tādēļ rokas jāmāca strādāt ar nobīdi pa kreisi attiecībā pret ekrāna centru. Iesākumā palaikam „noiet greizi”.
  • Ieinstalētās OS  tā Windows 8 versija laikam kāda no pirmajām. Kolīdz dators tika pievienots internetam, tā uzreiz „ielādēja” 97 atjauninājumus (updates), kurus visus ieinstalēt vienā reizē dators vienkārši nespēja. Sāka pats sevi restartēt. Pagaidām iztieku bez atjauninājumiem, jo negribu arī pāriet uz jaunāko versiju Windows 8.1., kuru „ievilku” citā datorā ar visiem jauniem „mīnusiem”. Lasiet Mana pieredze ar Windows 8

Kopsavilkums

Pagaidām liekas, ka ieguvumu ir daudz vairāk nekā pieminētie ierobežojumi, jo gandrīz pie visa var pierast, kā arī var atrast veidu kā novērst pamanītos trūkumus.

Ja izvēlēsieties portatīvo datoru Lenovo ThinkPad E530c darba vajadzībām – noteikti nenožēlosiet.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather
rssyoutubeby feather

You may also like...