Kā zināms, ar 2016.gada 1.janvāri stājušās spēkā izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos (turpmāk – CSN). Viena būtiska izmaiņa ir tā, ka vairākas noteikumu normas vairs nav atrodamas šajos jaunajos CSN. Lai novērstu dublēšanos ar Ceļu satiksmes likumu (turpmāk – CSL), tad daļa no prasībām pārvietotas uz CSL un publicētas kopējā brošūrā “Ceļu satiksmes noteikumi un Ceļu satiksmes likums”.

Diemžēl publicētajā Ceļu satiksmes likumā ieviesušās neprecizitātes, jo pēdēji labojumi pieņemti tad, kad brošūra atradusies sagatavošanas stadijā. Tādēļ ieteicams precīzo Ceļu satiksmes likuma versiju lasīt internetā.

Ko noteikti vajadzētu izlasīt CSL

Pirms sākt lasīt CSL vai arī CSN, ieteicams iepazīties ar šajos normatīvajos aktos lietotiem terminiem un to skaidrojumiem, kas attiecīgi atrodami CSL 1.pantā un CSN 2.punktā.

CSL 9.pantā iekļauti noteikumi par transportlīdzekļu izmantošanu ceļu satiksmē Latvijas teritorijā, ieskaitot ārzemēs reģistrētu transportlīdzekļu lietošanu.

CSL 18.pantā norādīts, kādos gadījumos ar transportlīdzekli aizliegts ne vien piedalīties ceļu satiksmē, bet arī iebraukt Latvijas teritorijā.

CSL 20.pantā norādīta transportlīdzekļa īpašnieku, valdītāju un turētāju pienākumi un tiesības.

CSL 24.pantā uzskaitīti satiksmes dalībnieku vecuma ierobežojumi, sākot ar velosipēda un beidzot ar autobusa vadīšanu.

CSL 25.pantā norādīti transportlīdzekļu vadītāju pienākumi, tajā skaitā tas, ka:

(2.1) Transportlīdzekļa vadītājam ir aizliegts:

1) lietot tālruni, ja transportlīdzeklis atrodas kustībā, izņemot gadījumus, kad tālruņa aparāts tiek izmantots brīvroku režīmā;

2) lietot piezīmjdatorus, planšetdatorus un viedierīces, ja transportlīdzeklis atrodas kustībā.

CSL 28.pants – pie kādiem nosacījumiem aizliegts vadīt transportlīdzekli (alkohola reibums, slimība vai nogurums).

Aktuālā informācija internetā: Ceļu satiksmes likumsCeļu satiksmes noteikumi

 

Visits: 69

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail