Katrs no mums dzīvē ir saskāries ar kādu nepatīkamu situāciju, ko parasti saucam par problēmu. Neatkarīgi no tās lieluma vai ietekmi, prāts automātiski iecentrējas tikai uz to. Galvā ātri tiek pārcilātas visas iespējamās sekas, sākot ar tām, kuras jau redzamas patreiz, līdz tām, kuras šajā sakarā var rasties vai vairoties nākotnē.

Jo vairāk par situāciju domāsim kā par nepārvaramu problēmu, jo vairāk realitātē tā liksies kā grūti pārvarams kalns, ka pat rokas nolaidīsies un meklēsim, kurš mūs pažēlos un vaimanās kopā ar mums.

Tā vietā jānomierinās. Patreizējā situācija jāpieņem tāda, kāda tā ir, jo laiku un notikumus atpakaļ nepagriezīsim. Tā ir, vai ne? Vismaz līdz šim neesmu dzirdējis par tādu gadījumu.

Tālāk savas domas jāpārslēdz no problēmas un tās apmēriem (kurai savā galvā neredzam ne gala, ne malas) uz risinājuma meklēšanu. Jāapzina un jānovērtē katra, pirmajā brīdī pat šķietami visniecīgākā darbība, lai kaut nedaudz uzlabotu situāciju un mazinātu tās negatīvo ietekmi. Un jārīkojas.

Pēc tam, kad sperts šis pirmais, kaut mazais solis, problēma vairs neliksies tik nesatricināma kā sākumā. Tad jau ar vēsāku prātu var lūkoties, kādi varētu būt nākošie soļi situācijas uzlabošanai, kādi resursi tam vajadzīgi un kas no tiem jau ir pieejams.

Tā rīkojoties, domas no problēmas un tās sekām pārslēgsies uz problēmas risināšanu, iezīmēsies rīcības plāns, kam sekos arī reālas darbības.

Katrs, kaut vismazākais panākums, vairos pozitīvo enerģiju, kas aizstās nedrošības un baiļu sajūtas, kādas bija situācijas sākumā. Tikai jāturpina rīkoties saskaņā ar sastādīto plānu.

Šajā vietā piebildīšu, ka kāds enerģisks un pārsvarā pozitīvi domājošs cilvēks reiz man teica tā: dzīvē neeksistē problēmas. Ir tikai mazākas vai lielākas, vienkāršas vai sarežģītas risināmās situācijas.

Tātad – visas situācijas, agrāk vai vēlāk ir atrisināmas, ja savu enerģiju veltām risinājumu meklēšanai, nevis nelietderīgai tās (enerģijas) izšķērdēšanai.

….

Views: 214

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
One thought on “Pareizais domu ceļš – problēma vai tās risinājums”
  1. Viss kas notiek,notiek uz labu….
    Kamēr ,to saucamo,problēmu ,neielaiž sevī un nenobīstas no tās,tikmēr tai nav varas pār Tevi.

Comments are closed.