Par Auto

ZAZ965A-3

Viena no tēmām manā interneta vietnē ir – automašīnas un daudz kas ap tām, tajā skaitā daudz kas svarīgs par drošību uz ceļiem. Necentīšos iedziļināties automašīnu tehniskajās niansēs, jo to ir tik daudz. Lai šī tēma paliek daudz zinošākiem par mani – auto ekspertiem.

Pirms dažām dienām ar izbrīnu konstatēju, ka pirmās transporta līdzekļa vadītāja tiesības esmu ieguvis pirms 50 gadiem un dažiem mēnešiem. Tā kā ir iekrājusies sava veida pieredze gan par automašīnām, gan arī par drošību uz ceļiem.

Tā nav tikai “plika” braukšanas prakse vien, jo jaunībā mācījos par tehniķi – mehāniķi, vēlāk vairāk kā 13 gadus ikdienā mācīju braukt  jaunos autovadītājus B, C, CE kategoriju iegūšanai. Turpinājums – Ceļu satiksmes noteikumu un Satiksmes drošības pasniedzējs B un C kategorijas autovadītāju “kandidātiem”.

Tāpat šajā interneta vietnē dalos savā pieredzē, kas gūta ilgāku laiku lietojot labu, praktisku automašīnu Opel Zafira 2.0 dīzeli. Tas gan tagad (Zafira) man ir “noiets etaps”, tomēr šeit publicētā informācija var būt noderīga kādam citam autoīpašniekam.

Tā kā esmu mācījis vadīt automašīnas, mācījis ceļu satiksmes noteikumus un satiksmes drošību, kā arī desmit gadus strādājis poliicijā, tad pavisam noteikti mani neatstāj vienaldzīgu tas, kas patreiz notiek uz ceļiem. Konkrēti – satiksmes drošība. Laiks, kas pagājis no citu mācīšanas un darba policijā, nav manī “izdzēsis” vienu īpašību – uz ceļiem pamanīt citu transportlīdzekļu vadītāju pieļautās bīstamās kļūdas, vai, kas pat vēl trakāk, apzinātu bīstamu rīcību. Arī par to rakstu šajā interneta vietnē.

Protams, ka katram var būt savs, atšķirīgs viedoklis par visu, ko te lasīsiet. Jautājumus vai ieteikumus, savus viedokļus varat izteikt komentāru sadaļā, vai arī sūtīt uz e-pastu:  janis.piksens@inbox.lv

Jānis

08.11.2023.

Views: 619

4 thoughts on “Par Auto”
  1. Labdien. Nopirku Rīgā a/m vw golf 4 2000.g. pēc 6 mēnešiem nevarēju iziet TA dēļ atgāzēm un tā arī neizgāju. Viens “spečuks” cits “spečuks” un tagad vēl viens saka ka beigts EGR. VIA TAS VARĒTU BŪT PAR IEMESLU KA PĀRSNIEDZ ATGĀZES? PALDIES.

    1. Neesmu pārliecināts, ka EGR vien tur ir pie vainas. Pēc būtības EGR ir vesela sistēma un problēma var būt kādā no sistēmas elementiem. Manam auto, kad bija bojājums EGR sistēmā, motors neattīstīja nepieciešamos apgriezienus. Varbūt iepriekšējais īpašnieks amputējis pašu EGR vārstu, “piemuļķojis” elektroniku un atgāzu plūsma caur cilindriem netiek regulēta.

  2. Sveiki.Man Opelim Zafirai 1999.gada 1.816v benzīnniekam,regulējot salona apsildes slēdzi,skan tāds kā ‘tarkšķis’.Skaņa nāk no paneļa lejasdaļas pasažiera pusē,arī tad,kad ventilators nedarbojas.Netarkšķ tikai vienā pozīcijā,slēdzim esot pagrieztam pāris mm no aukstā uz silto.Vai Jums ir viedoklis par šo?Ar cieņu Jānis.

    1. Tajā pieminētā vietā aiz apšuvuma (pie pasažiera kājām) ir gaisa regulācijas vārsts – silts vai auksts. Iespējams, ka atslābis troses apvalka turētājs un tas pārvietojas, taisot troksni. Jānoņem tā apšuvuma daļa, kuru parasti ņem nost mainot salona gaisa filtru. Tad redzēs, kas un kā. Ja tur tā vaina, tad pēc tam vajadzēs paregulēt troses apvalka stāvokli, lai slēdža stāvoklis atbilstu faktiskam vārsta stāvoklim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *