Projekta vadība

Kāpēc rakstu par projektu vadību?

Tagad, kad vairs neesmu tieši saistīts ar projektu vadīšanu, bet ik dienas nākas vadīt nelielu, specifisku darba kolektīvu un risināt visādas problēmas, esmu secinājis, ka lieliski palīdz iegūtās zināšanas projektu vadīšanā. Kas tad ir projekta vadība? Tā pati problēmu risināšana …

Projektu vadība ir šodien viena no aktuālākajām jomām sabiedrībā. Līdz ar to visai pieprasīta ir jebkura informācija par projektu vadību. Diemžēl tā vien liekas, ka šī ir sava veida “naudas nozare” divējā izpratnē. Pirmkārt, labs, prasmīgs biznesa projekta vadītājs saņem arī atbilstošu atlīdzību par savu darbu. Otrkārt, lielākā daļa informācijas par projekta vadību ir pieejama tikai par samaksu: vai nu mācoties projekta vadītāja kursos, vai arī pērkot šo informāciju internetā un grāmatnīcās.

No biznesa viedokļa raugoties loģiski – ja ir pieprasījums, tad kāpēc nenopelnīt. Savā weblapā par projekta vadību nepārstāstīšu teoriju, bet rakstīšu gan par savu pieredzi šajā jomā, gan ar padalīšos ar noderīgu informāciju, kuru esmu atradis internetā.

Noteikti vietā ir jautājums, kāpēc par to rakstu? Manās darba gaitās bija periods kad vairāku gadu garumā vienlaikus koordinēju vairāk nekā 50 dažādu projektu. Tas nozīmēja ne vien konsultēt un atbalstīt šo projektu vadītājus, bet arī skaidrot elementāras likumsakarības projektu vadībā augstāk stāvošajām amatpersonām, lai atrastu kompromisu starp viņu norādījumiem un efektīvu projekta mērķu sasniegšanu.

Piebildīšu tikai, ka tie nebija biznesa projekti, līdz ar to mazāk pieskaršos to rentabilitātes aprēķiniem un finansēm. Esmu pārliecināts, ka daļai no lasītājiem manis rakstītais palīdzēs paskatīties uz projekta vadību savādāk, kā arī atrast atbildes uz jautājumiem brīžos, kad nav pārliecības par to, ko darīt tālāk.

Par citām specifiskām vadītāja prasmēm un pieredzi varat lasīt lapā “Vadība

Jānis

Jautājumus vai ieteikumus, savus viedokļus varat izteikt komentāru sadaļā, vai arī sūtīt uz e-pastu:  janis.piksens@inbox.lv

Raksti par tēmu “Projektu vadība”:

Visits: 224

One thought on “Projekta vadība”
  1. Studejot latviesu valoda , Jus iegusiet profesionalo magistra gradu projekta vadiba un projekta vaditaja kvalifikaciju, atbilstosi seit noraditajai programmai. Studejot anglu valoda Jus iegusiet magistra gradu starptautiskaja biznesa un projektu vaditaja kvalifikaciju atbilstosi studiju programmas „Starptautiskais bizness” saturam. Vairak informacijas seit .  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *