Aucē, blakus Auces vidusskolai, jau kāsu laiku iepriekš tika uzbūvēts veloparks, kā to sauc vietējie. Pārdomātas formas zemes veidojumi, kuru nogāzes, virmas un pārejas klātas ar raupju, neslīdoša asfalta seguma. Brīvajā laikā tur gandrīz vienmēr atrodas pa kādam, kurš vēlas pilnveidot savas velosipēda vadīšanas prasmes arī uz sarežģītām virsmām, ne tikai pa līdzenu brauktuvi. Tāpat tur laiku pavada jaunieši uz skrituļdēļiem un skrejriteņiem.

Nedaudz tālāk dažādas koka un metāla konstrukcijas – laipas, “’čūska”, uzbrauktuve un citas – vingrināt savas līdzsvara noturēšanas un stūrēšanas prasmes.

Bet šajā, 2020.gada, vasarā īpaša vērība tika veltīta celtniekiem, kuri veidoja vēl vienu iespaidīgu konstrukciju – rampu braukšanai ar visiem iepriekš pieminētajiem braucamrīkiem. Konstrukcijas karkass pakāpeniski tika pārklāts ar segumu, kas esot speciāli piemērots izmantošanai dažādos klimatiskos apstākļos. Mazāk slīd, ja nav dubļains un arī ilgā pretosies mitrumam.

Un tad pienāca 8.oktobris. Diena, kad svinīgi tika nodota lietošanā iepriekš pieminēta daudzfunkcionālā rampa, jeb skeitparks, kā to jau paguva nosaukt vietējie.

Nedaudz pirms noteiktā laikā uz rampas konstrukcijām vingrinājās īpaši uzaicinātie sportisti, paraugdemonstrējumu sniedzēji – ar velosipēdu, skrejriteni un skeitbordu. Tika pārbaudītas apskaņošanas ierīces. Piestāja arī daži garāmgājēji, kuriem nav vienaldzīgas sportiskas aktivitātes.

Noteiktajā laikā pa taciņu nāca arī skolēni. Lielāki sastājās rampas vienā pusē. Daļai no tiem rokās mobilie telefoni, lai ķertu demonstrētāju rādītos paņēmienus. Rampas pretējā pusē mazāko klašu bērni. Kurus skolotājas pa laikam bīdīja tālāk no rampas malas – ka tik kas nenotiek.

Svinīgās runas, sarkanās lentes griešana un tad “gāja vaļā”. Paraugdemonstrējumi visās to niansēs, ātri, dinamiski, sarežģīti un pat bīstami. No sērijas – “pašiem neatkārtot”. Piemēram – ar velosipēdu apmest salto atpakaļvirzienā augstu virs rampas seguma … Katru gājienu pavadīja skaļi saucieni, aplausi un nopūtas.

Kad beidzās paraugdemonstrējumi, pie rampas iemēģināšanas “ķērās” paši bērni. Ar velosipēdiem, skrejriteņiem un skeitbordiem. Un “topā” bija katrs no šo rīku īpašniekiem, jo biežāk dzirdamais sauciens bija:  “iedod pamēģināt!”.

Tā nu Aucē blakus atrodas divas lieliskas būves – rampa un veloparks braukšanai ar dažādiem braucamrīkiem.

Views: 104

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail