Pirms dienas internetā ieraudzīju fotogrāfiju ar SUP dēli Lielauces ezerā. Tā kā jau iepriekš gribēju pamēģināt – kā tas ir – stāvēt uz dēļa virsmas un nekristu ūdenī, vienlaikus izbaudot pārvietošanos pa ūdeni visos sev tīkamos virzienos. Tad nu devos uz Lielauces ezeru.

Vispirms sāku ar atspirdzinošu peldi ezerā. Tā kā nebiju drošs par dziļumu un to, kas atrodas zem ūdens, izmantoju koka kāpnītes pie dēļu platformas. Zināšanai, Lielauces ezera krasts ir staigns, tādēļ visa dzīve Latvijas Valsts Meži laivu bāzes apkārtnē notiek uz koka laipām un platformām.

Beidzot manā priekšā ir viens no diviem SUP dēļiem. Īsa padomdošana pirms pirmā brauciena. Par to, cik garam vajadzētu būt airim (augums plus 10 cm), kā no aira izliet ūdeni (ja gadās to iemest ūdenī), kā ātri un droši tikt atpakaļ, ja gadās pašam iekrist ūdenī.

Piesprādzējos. Uzkāpju uz dēļa un … pirmās 30 sekundes (varbūt nedaudz ilgāk) tāda sajūta, kā kājām būtu elektrība pieslēgta – tās tā vibrē, dēlis svārstās un galvā viena no domām – neiesveltie ūdenī tepat, vairāku strādnieku acu pāru priekšā.

Pirmās kustības ar airi tādas piesardzīgas. Pavisam viegls vējiņš pūš plikajā mugurā, kuru karsē saule … un pirmais brauciens var sākties. No vienas peldošās atpūtas mājiņas līdz otrai. Tā vairākas reizes. Līdz stūrēju uz krastu. Pirmajai reizei pietiks.  

Ejot atpakaļ uz automašīnu, kas mani gaidīja koku paēnā pie Lielauces pils, īpaši kāpjot tos daždesmit pakāpienus, kājās sajūtas kā būtu staigājis pa kāpnēm Siguldas nogāzēs.

Sīkāka informācija par SUP dēļu nomu Lielauces ezerā un citiem pakalpojumiem , ir pieejama zvanot pa telefonu 26556771.

 Kas ir SUP

Stand Up Paddle (SUP) jeb airēšana uz dēļa ir ūdens sporta veids, kurš Latvijā ienāca vien dažus gadus atpakaļ. Viena no pirmajām vietām, kas lika pamatīgu stūrakmeni šim aktīvās atpūtas veidam, ir Havaju salas, kur airēšanu ar vienu airi uz sērfa dēlim līdzīga dēļa bija glābēju ekipējums, lai labāk var pārredzēt ūdeni; vēlāk tā kļuva arī kā alternatīva sērfa nodarbībām dienās, kad nebija vai bija mazi viļņi.

SUPošana piedāvā ļoti daudz dažādas iespējas tiem, kuriem patīk laiku pavadīt pie dabas, turklāt darīt ko aktīvi. Šis ir veids kā joprojām atrasties uz ūdens, kvalitatīvi pavadot brīvo laiku, tas ļoti labi attīsta muskulatūru un līdzsvara izjūtu. Šis sporta veids ir pieejams ikvienam; galvenais nosacījums ir ūdens klātbūtne, kā arī spēja turēt līdzsvaru. 

Ar SUPu ir ērti izairēt dažādas upes, ezerus un citas ūdens tilpnes, un ieraudzīt to apkārtni no pavisam cita, ļoti interesanta skatu punkta. Ir tikai jāizvēlas pareizs apģērbs, un šo sporta veidu var baudīt, kamēr uz ūdens nav izveidojies ledus.

Sīkāka informācija par SUP dēļu nomu Lielauces ezerā un citiem pakalpojumiem ir pieejama zvanot pa telefonu 26556771.

Views: 106

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail