Avarija-BMWJauniešiem vienmēr ir paticis meklēt asas izjūtas un dažādus piedzīvojumus. Tas nebūtu nekas nosodāms, ja vien katrs pats pārdomāti riskētu tikai ar savu veselību un ar savu rīcību dažos mirkļos neizlemtu citu sev blakus esošo cilvēku likteņus. Dažos gadījumos – pat atņemot tiesības dzīvot.

Katrs negadījums, kurā cieš vai iet bojā cilvēki, ir sāpīga un nelabojama traģēdija tuviniekiem. Saprotams, ka pēc tās tiek arī meklēti notikumu cēloņi un vaininieki – par ceļiem atbildīgie dienesti, policija, sliktā ekonomiskā situācija valstī un tml.

Tomēr daudzos negadījumos, kuros cietuši jaunieši, iemesls ir bijis viņu paziņu, draugu un pat vecāku vienaldzīgā attieksme pret jau iepriekš bijušiem notikumiem un jauniešu rīcību, kura soli pa solim noveda līdz traģiskām beigām.

Zemāk tikai daži traģiskie negadījumi, kuri nu nekādi nebija tāda pirmreizēja apstākļu sakritība, par kuriem neviens agrāk nezināja: auto vadīšana bez tiesībām, auto vadīšana reibumā, atļautā braukšana sārtuma ievērojama pārsniegšana, neatbilstošs automašīnas tehniskais stāvoklis.

2013.gada 1.janvāris

Jaungada naktī Krāslavas novadā jaunietis bez autovadītāja tiesībām netika galā ar automašīnas Mazda-626 vadīšanu, kā rezultātā automašīna nobrauca no ceļa un iegāzās upē. Bojā gāja 7 jaunieši, no kuriem pieci bija alkohola reibumā. Automašīnai ziemas apstākļos (!!!) brauca ar nodilušām vasaras riepām un nebija veikta ikgadējā tehniskā apskate.

2014.gada 11.marts

Autovadītājs 2,36 promiļu reibumā uz ceļa Taurupe – Zaube nenovaldīja automašīnu Audi-100, nobrauca no ceļa un ietriecās kokā. Negadījumā gāja bojā visi (seši) automašīnā esošie cilvēki vecumā no 18 līdz 27 gadiem. Autovadītājs un vēl viena bojā gājusī persona bija atbraukusi atvaļinājumā no darba ārzemēs. Automašīnas priekšējā sēdeklī sēdējušas trīs personas.

2014.gada 25.marts

Autovadītājs 1,09 promiļu reibumā Jūrmalā nenovaldīja automašīnu BMW-740, kura pēc ekspertu aprēķiniem braukusi vismaz ar ātrumu 120 km/h, ietriecās apgaismes stabos un kokā. Trieciena rezultātā automašīna sadalījās gabalos un bojā gāja visi četri automašīnā esošie jaunieši (alkohola reibumā) vecumā no 20 – 24 gadiem. Automašīna iegādāta 2014.gada 23.martā. Autovadītājs jau iepriekš sodīts par atļautā braukšana sārtuma pārsniegšanu.

2014.gada 9.jūnijs

Autovadītājs alkohola reibumā Rēzeknes novadā veicot pagriezienu nepalaida garām pa galveno ceļu braucošo automašīnu. Negadījuma rezultātā no automašīnā esošajiem sešiem (!!!) cilvēkiem, cietuši pieci. Divi no tiem smagi. Visas sešas personas, vecumā no 15 līdz 29 gadiem, atradušās alkohola reibumā.

***  Ja šādas masu slepkavības tiktu veiktas ar šaujamieroci vai nazi, tad apkārtējie cilvēki šausminātos par to, kā cilvēks var nonākt līdz tādai rīcībai. Tad arī tiktu meklētas personas, kuras kaut ko zinājušas iepriekš par slepkavas nodomu un gatavošanos un tām pārmestu vai pat sodītu par savlaicīgu neziņošanu.

Bet kāpēc tas viss liekas normāli, ja vecāki, paziņas un draugi zina, ka persona mēdz braukt alkohola reibumā, ka brauc bez vadītāja tiesībām, ka automašīna ir bīstamā tehniskā kārtībā? Zina, bet necenšas novērst nākošo slepkavību?

Views: 64

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail