23/05/2022

2 thoughts on “Tumšie tēli paliek vēl tumšāki

  1. Man jau patīk, ka piesauc visādus noteikumus un par 100% uzveļ vainu gājējiem. Tas gan ir tas vienkāršākais risinājums, kas neprasa no ceļu uzturētājiem ne darbu, ne līdzekļus. Manuprāt, patiesībā ir jāsāk ar tiem pašiem ceļiem, lai braucējam nav jākoncentrējas uz “pārsteigumiem” (bedrēm). Nākošais – ceļi ir arī jātīra un regulāri (ziemā no sniega, ledus, bet vasarā no smiltīm un dubļiem), jo šobrīd pa tiem braucot, vējstikls tiek netīrs ļoti ātri. Salīdzinājumam: ārpus Latvijas, nobraucot apm. ~3000 km, auto ir daudzkārt tīrāks nekā šeit pēc 87 km nobraukuma. Vēl nianse – vismaz savā pusē esmu ievērojis tendenci no ceļu uzturētāju puses: ceļa nomale (baltā strīpa ceļa malā) vispār netiek krāsota. Tātad ne autobraucējam, ne arī gājējam nav skaidrs, kur tad īsti beidzas brauktuve. Bez tam, ja ceļmala ir apzīmēta, tad arī gājēju vai riteņbraucēju ir vieglāk tumsā pamanīt, kā arī drošāka pārvietošanās visiem.
    Protams, sava daļa vainas ir jāuzņemas gājiejiem, jo arī viņiem ir pienākumi (iet pa ceļa kreiso pusi utt.). Bet atbildības sadalījumam ir jābūt līdzvērtīgam 50:50, gan no ceļu uzturētāju puses, gan no gājējiem. Un tikai tad varam sagaidīt lielāku drošību uz ceļiem.

    1. Paldies, Raimond, par sava viedokļa izteikšanu. Es gan vairāk biju domāju par to, ka nepārdomāti tiek uzsvērts tas, ka gājējam uz pārejas vienmēr priekšroka. Nu gluži kā izaicinājums uz sacensību – kurš pirmais nokļūs uz pārejas, tas uzvarētājs. Tādēļ arī piesaucu tos CSN punktus, kuros teikts par to, ka arī gājējam jārūpējas par savu drošību. Ikdienā redzu, ka reizēm gājējs pirms pārejas pat pieliek soli, kaut arī labi redz mašīnu tuvojamies.
      Nezinu kā Tavā pusē, bet mūspusē gājēji uz ceļiem patiesi paliek aizvien grūtāk pamanāmi. Un tur nav līniju vaina uz brauktuvēm, jo galvenie ceļi mums ir jauni uzbūvēti, ar tik košām līnijām, ka acis žilbst braucot. Bet gājēju saredzēt tomēr nevar.

Comments are closed.