Kalnansu purva pastaigu taka atrodas Kabiles pagastā pie Kalnansu kapiem. No Kabiles centra jābrauc pa ceļu Saldus virzienā apmēram 5 kilometrus, līdz meža malā redzama neliela norāde uz koka dēlīša “Kalnansu purvs”. Tagad, aprīļa beigās, nobraucot no asfaltētā ceļa pārsteidza lielas bedres. Tomēr prasmīgi lavierējot pēc pavisam īsa gabaliņa var nonākt nelielā bet līdzenā stāvlaukumā.

Pie stāvlaukuma neliels informatīvs stends par Kalnansu purvu. Turpat blakus stendam sākas arī pati Kalnansu purva pastaigu taka. Kopējais lokveida takas garums apmēram viens kilometrs.

Visā tās garumā taka ir veidota ar dēļu klājumu, kas ir pietiekoši plats, lai pa to varētu braukt arī ar invalīdu ratiņkrēslu. Lai varētu izmainīties, ik pa gabalam takā izveidoti paplašinājumi.

Netālu no takas sākuma, tā sazarojas. Kā man likās, pēc izskata takas vecākā daļa ved taisni pa biezu mežu līdz klajai vietai. Te taka “iet” starp nelielām priedītēm pa neliela, bet gleznaina Bezdibeņa ezera krastu. Arī šeit izveidoti vairāki takas paplašinājumi. Uz tiem var stāvēt un vērot dažādu krāsu augus apkārt ezera ūdens spogulim.

Vietā, kur taka atkal nonāk pie meža, izveidota atpūtas (piknika) vieta: stabils galds, soli un ugunskura vieta, kā arī vienkārši plaša skatu platforma.

Takas turpinājums “līkumo” starp un zem retākām priedēm un pavisam drīz var nonākt vietā, kur biezajā mežā tā “sastopas” ar jau pieminēto takas daļu netālu no auto stāvvietas.

Tā kā īso, bet jauko ceļojumu pa Kalnansu purva pastaigu taku apkārt Bezdibeņa ezeram varat veikt jebkurā virzienā.

Ņemot vērā to, ka taka nav gara, bet pietiekoši plata un droša, tad to brīvdienu aktivitātēm var izmantot arī ģimenes ar bērniem un gados veciem cilvēkiem.

Kādreiz cilvēki domājuši, ka šis ir Latvijas dziļākais ezers – vairāk par 100 metriem. Tādēļ arī tam tāds nosaukums. Tomēr patiesībā Bezdibeņa ezers esot vien  7 līdz 10 metrus dziļš.

Kā nonākt līdz Kalnansu purvam? Braucot pa ceļu Tukums – Kuldīga: no Tukuma puses Apļveida krustojuma uz Ventspils šosejas)  līdz Kabilei jābrauc apmēram 53 km, bet no Kuldīgas apvedceļa līdz Kabilei – apmēram 24 km. No Kabiles saldus virzienā – apmēram 5 km.

Lai jums jauka un  patīkama pastaiga!

Views: 63

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *