Purezera dabas taka atrodas netālu no Puikules. Tiem, kuri līdz šim nekā nav dzirdējuši par Puikuli, precizējoša norāde – Puikule atrodas starp Limbažiem un Aloju, Vidzemē.

Braucot pa autoceļu Limbaži – Puikule, jāiebrauc Puikules centrā un tieši parkam pretējā pusē  ir asfaltēts ceļš V-123 uz Urgu (Braslava). Braucot pa šo ceļu (arī tālāk aiz asfalta beigām) apmēram 3 km tā labajā pusē ir norāde uz Purezera taku.

Braucot pa ceļu Valmiera – Aloja – Ainaži, apdzīvotā vietā Urga jānogriežas uz ceļu pie Urgas dzirnavu ezera uz Puikuli. Pēc apmēram 4,5 km brauciena redzama jau pieminetā norāde uz Purezera taku.

 Pats šo ceļu atradu izmantojot VAZE. Kad pie Puikules iebikstīju VAZE aplikācijā, ka vēlos atrast Purezera taku, man norādīja, ka no Puikules – Urgas ceļa tālāk jābrauc pa Riekstu ceļu. Riekstu ceļš – plats, grantēts Latvijas Valsts mežu būvēts ceļš, pa kuru jābrauc aptuveni 3 km līdz iekārtotai nelielai automašīnu stāvvietai. Pie auto stāvvietas norāde par Purezera takas sākumu.

Pati Purezera taka vijas pa priežu mežu apkārt ezeram. Pāri mitrākajām vietām izbūvētas koka dēļu laipas, uz kurām nostiprināts metāla stiepļu pinums – lai neslīdētu kājas. Laipas šauras, divu dēļu platumā. Tā kā taka nebūtu piemērota bērnu ratu stumšanai. Pirmais puskilometrs – tāda iesildīšanās – taka pa mežu no auto stāvvietas līdz ezeram.

Ātru un bezrūpīgu soļošanu sabremzē arī tas, ka daudzviet virs zemes taku šķērso koku saknes. Uzmanīgi jālūkojas, kur likt kāju lai nepakluptu. Toties vietās ar skaistu skatu uz ezeru var apstāties un to vērot nesteidzoties. Vienlaikus iepazīstoties ar daudzos informatīvajos stendos izvietoto papildus informāciju. Dažus interesantus faktus par purviem lasīju pirmo reizi.

Daļa no Purezera takas izveidota pa purva salu. Lai nokļūtu uz tās, jāšķērso tiltiņi pār īpaši mitru purva joslu ar tai raksturīgiem augiem un ainavu.

Purezera pretējos krastos virs ūdens izveidotas divas platformas platformai. Ne vienkārši dēļu grīda, margas un soliņi, bet arī speciāla vieta uguns kuršanai. Ja ir vēlme baudīt dabu nesteidzoties, šī ir īstā vieta, uz kurieni paņemt līdzi arī savu azaidu.

Cilvēki, kuriem smaržu atšķiršana attīstīta labāk nekā man, teica, ka šis priežu mežs smaržojot savādāk nekā lielākā daļa citu priežu mežu. Iespējams, purva un ezera iespaidā.

Kopējais Purezera takas garums apkārt ezeram, mērot no stāvvietas pie Riekstu ceļa un līdz atnākšanai tajā – apmēram 3,2 km. Iešanas ilgums? Atkarībā no pastaigas mērķa, noskaņojuma un blakus (kopā) esošo cilvēku kompānijas.

Visits: 302

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail