FRAMEST-CDVakar, 31.maijā, Dzintaros bija vienreizēja iespēja vienkopus baudīt vairākus notikumus:

  • Notika pēdējais no Dzintaru koncertzāles atklāšanas koncertiem. Dzintaru slēgtā koncertzāle uzcelt jau 1936.gadā, bet 2015.gadā tika pabeigti vērienīgi šīs koncertzāles atjaunošanas darbi.
  • Uz Dzintaru koncertzāles skatuves savu nerimstošo enerģiju pie klavierēm demonstrēja Maestro Raimonds Pauls kopā ar populāriem mūziķiem Denisu Paškeviču, Edvīnu Ozolu un Ivaru Arutjunjanu.
  • Lielāko koncerta daļu aizpildīja vokālās grupas FRAMEST izpildītās Raimonda Paula dziesmas, kuras atceras un dažas pat pirmo reizi dzird vecākās paaudzes klausītāji.

Atskaņota tika pat 1956.gada aprīlī ieskaņotā R.Paula dziesma “Nenosūtītā vēstule”. Muzikologi raksta, ka tā esot pirmā R.Paula ierakstītā dziesma. Pats R.Pauls savos komentāros par to gan tik pārliecināts neizklausījās. Toties viņam vajadzēja savas 40 un 50 gadus “vecās” dziesmas ne vien atsaukt atmiņā, bet arī mācīties spēlēt no jauna, jo šajā koncertā tās izskanēja FRAMEST dibinātāja un vadītāja Jāņa Ķirša interpretācijā, mūsdienīgākos ritmos.

FRAMEST-AUTOGRAFILai arī man pašam reizēm likās, ka “dzīvo” mūzikas instrumentu klātbūtne uz skatuves reizēm traucēja uztvert smalko un niansēto FRAMEST dalībnieku izpildījumu, tomēr tas atkal piešķīra pavisam citu noskaņu, kāda nav jūtama ierakstos. Un, galu galā, koncerts vienlaikus bija arī albuma “AMBER JAZZ” prezentācijas koncerts. Mājās paguvu noklausīties minēto albumu – kurā palicis tikai “attīrītais” izpildījums – likās ka telpa piepildās ar kaut ko gaišu, smalku un baudāmu noskaņu.

Pēc koncerta Dzintaru koncertzāles vestibilā klausītāji vēl brīdi uzkavējās, lai tiktu pie R.Paula un grupas FRAMEST dalībnieku autogrāfiem uz albuma “AMBER JAZZ” vāciņiem.

Interesanti, kā veidosies tālāk jauno FRAMEST mūziķu karjera skaņu pasaulē, bet vismaz šajā brīdī un šajā albumā viņi ir kopā ar ne tikai Latvijā, bet pasaulē zināmo MAESTRO.

Views: 73

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail