Tajā dienā man ļoti, ļoti gribējās ēst un nolēmu iegrizeties RIMI veikalā Dobelē. Tur tik garšīgi vistu stilbiņi, ka pirkstus var aplaizīt. Un, kāda sagadīšanās, tieši ar maniem pirkstiem sākās dīvainais piedzīvojums, kas man lika aizdomāties.

Piegāju pie preču vitrīnas un apmierināts konstatēju, ka nopērkami vairāku veidu vistas gaļas kārumu. Pagaidījis brīdi, kad manai personai uzmanību pievērš viena no pārdevējām, laipni smaidīdams (vismaz man pašam tā likās) un pieklājīgi palūdzu man iesvērt četrus gabaliņūs lūk, šos te. Un ar pirksta galu pieskāros vitrīnas stiklam virs izvēlētā kāruma.

Pārdevēja paskatījās uz mani, paņēma papīra paketi, kurā iesaiņot četrus gabaliņus “šo te” un noteica: “… vispār katrai precei ir savs nosaukums. Un nav ko ar pirkstiem bakstīt vitrīnā! Būtu jums pašiem katru vakaru tos stiklus jamazgā, ko tad jūs teiktu! “.

Jā, ko gan tad es teiktu? Droši vien tīrītu tos stiklus, ja es tur strādātu un par to saņemtu agu. Neatkarīgi no tās lieluma. Šoreiz pateicu tikai “Paldies” un gāju prom.

Staigājot tālāk starp citu preču plauktiem, pie sevis domāju – ko man vajadzēja atbildēt pārdevējai par tādu “uzbraucienu”? Ne jau tīšām un apzināti rīkojos, lai viņai sabojātu vakaru darbā.

Varbūt ierosināt RIMI veikalos pie ieejas nodaļās ar stikla vitrīnām izsniegt spec cimdus? Kā bahilas (tā laikam sauca tos uzvelkamos uz ielas apaviem slimnīcās?). Tad nedēļām ilgi nevajadzētu mazgāt vitrīnu stikls. Bet vitrīnu tur (RIMI) daudz – gaļas, salātu, zivju, piena produktu vitrīnām un skapjiem … iespējams, ka visus nemaz neuzskaitīju. Daudz cimdu vajadzētu.

Un kā ar grīdām? Tās arī tiek piesmerētas ar ielas apaviem, ar kādiem nu kurš ir atnācis. Cits no eļļaina autoservisa, cits no biroja, bet cits piebraucis tieši no lopu fermas.

Jāliek paklājus kā mutes un nagu sērgu laikā, vai arī atkal … kā slimnīcā. Visiem vienādi. Lai tik nepiesmērē un vakarā darbiniekiem nav slikts garastāvoklis.

Laikam jau aizrunājos te par daudz. Un kā jebkuras epizodes nobeigumā – savs secinājums. Vajag kontrolēt savus pirkstus. Vismaz RIMI veikalā. Dobelē.

Views: 60

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail