elektrovelosipēdsElektrovelosipēds vai elektrodivritenis ir salīdzinoši jauns pārvietošanās veids. Līdz šim vairāk ir runāts par dažādām tehnoloģijām, kādas tiek izmantotas elektroautomobīļu izstrādē dažādās pasaules valstīs un auto būves kompānijās. Tādēļ elektrovelosipēds ir salīdzinoši jauns, bet reāli pieejams piedāvājums tiem, kuriem patīk pārvietoties salīdzinoši nelielos attālumos atpūtas brīžos vai darba vajadzībām.

Jā, jā arī darba vajadzībām ne tikai velokurjeriem, bet arī citu profesiju pārstāvjiem. Tādiem, kuriem nav svarīgs pārvietošanās ātrums, bet gan iespēja pārvietoties ar iespējami mazāku fizisku piepūli un vienlaikus labi redzēt arī apkārt notiekošo.

Īsumā par pašu elektrovelosipēda darbības principu

Elektrovelosipēdu var lietot trīs „režīmos”:

1.Mīt pedāļus kā parastam velosipēdam,

2.Ieslēgt elektriskā pastiprinātāja režīmu, kad minot pedāļus tie darbojas kā elektromotora sensoru vadītāji, bet velosipēdu faktiski „dzen” elektromotors.

3.Izmantojot atsevišķu slēdzi darbina elektromotoru „pa tiešo” un pedāļus nav jāmin.

 

Galvenās sastāvdaļas:

1.No 220 V tīkla uzlādējama akumulatora baterija. Nobraukuma attālums atkarīgs no baterijas ietilpības un braukšanas režīma.

2.Elektromotors, kurš iebūvēts elektrovelosipēda aizmugurējā riteņa rumbā.

3.Vadības bloks ar sensoriem, kuri novietoti pie pedāļu ass un tiešā tās tuvumā.

4.Vadības „panelis” uz stūres, ar kura palīdzību iestāda izvēlēto braukšanas režīmu, kā arī kontrolēt braukšanas ātrumu un atlikušo enerģijas līmeni akumulatorā.

 

Mani iespaidi

Pirmo reizi braucot ar elektrovelosipēdu jau pirmajā mirklī ir tāda sajūta – gluži kā kāds būtu no mugurpuses pastūmis velosipēdu, jo „uzrāviens” ir daudz straujāks, nekā nospiesti velosipēda pedāļi. Ir brīži, kad jābūt uzmanīgam – veicot straujus pagriezienus ierobežotā platībā, jo elektromotora „grūdiens” var sagādāt pārsteigumu.

Manā rīcībā ir elektrovelosipēds ar Li-ion bateriju, 10 Ah, 36 V, 360 Wh. Elektromotors 36 V ar 250 W jaudu. Nobraukuma distance (atkarībā no braukšanas režīma) no 40 – 70 km. Alumīnija rāmis. Nestspēja – 125 kg.

Instrukcijā teikts, ka ātrumu 25 km/h var sasniegt 3-4 sekundēs. Tā arī varētu būt. Katrā ziņā elektrovelosipēda velosipēda dinamiskums ir liels pārsteigums citiem satiksmes dalībniekiem, kuri ar to nav rēķinājušies.

Maksimālais ātrums, kuru esmu sasniedzis uz horizontāla asfaltēta ceļa minot pedāļus ar elektropastiprinātāju  – 33 km/h, bet pagaidām neesmu centies uzstādīt ātruma rekordus. Braucot tikai ar elektromotora piedziņu – stabili var sasniegt 25 km/h.

Izmēģinot braukšanu stāvos asfaltētos kāpumos un pretvējā ar pedāļiem un elektropastiprinātāju (kombinēti), braukšanas ātrumu var noturēt ap 20 – 22 km/h. Tāpat velosipēds uzvedas arī uz grantēta ceļa – ātrums tāds pats. Neraugoties uz salīdzinoši smalku riepu protektoru, velosipēds stabils arī uz grants ceļa.

Ar vienu pilnu uzlādi pilsētas režīmā un iepriekš minētajā reljefā uz asfalta un grants ceļa stiprā pretvējā, braucot kombinētā režīmā (pedāļi plus elektromotors) – nobraucu 62 km.

Šādi ir mani pirmie iespaidi par elektrovelosipēdu pēc pirmajām divām tā lietošanas nedēļām. Konkrētais elektrovelosipēds izgatavots Latvijā, Liepājā, uzņēmumā BLUESHOCKBIKE.

Visits: 485

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail