100-kmh-ziimeAutoceļš Tīnuži – Koknese ir vienīgais praktiski no jauna atbilstoši drošības prasībām būvētais autoceļš Latvijā. Vai dēļ tiem autovadītājiem, kuri apzināti ignorē Ceļu satiksmes noteikumus un elementāras satiksmes drošības prasības (dabā esošos un nemaināmos fizikas likumus), tagad jāuzliek ierobežojumus visiem autovadītājiem bez izņēmuma?

Tie pieminētie ignorētāji un „pofigisti” tāpat ignorēs jebkuru ātruma ierobežojumu. Drīzāk vajadzētu domāt, kā „izķert” šos ignorētājus.

Vai tiešām likumdevēji ir tik naivi, ka cer samazināt satiksmes negadījumu skaitu uz grants ceļiem, samazinot atļauto braukšanas ātrumu uz 80 km/h? Ja tam nesekos regulāra braukšanas ātruma kontrole tieši uz grants ceļiem, nekas jau nemainīsies. Brauks kā braukuši. Vienīgi ceļu satiksmes negadījumu cēloņu noskaidrošanā daudz drošāk varēs pieminēt cēloni – atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana.

Tie autovadītāji, kuri nonākuši satiksmes negadījumā ar smagām sekām, ne vienmēr pārsnieguši maksimālo atļauto braukšanas ātrumu konkrētajā ceļa posmā, bet gan braukuši ātrāk nekā drīkstētu braukt konkrētos braukšanas apstākļos to kombinācijās: piemēram, vadoties pēc brauktuves seguma stāvokļa, riepu nodiluma, redzamības braukšanas virzienā, automašīnas svara izmaiņām (kravas daudzums un pasažieru skaits), paša vadītāja spējas reaģēt uz mainīgo satiksmes situāciju un tml.

Aizvakar braucu pa Latvijas „galveno” autoceļu Rīga – Ainaži – Tallina. Tur satiksme, manuprāt, ir vēl intensīvāka nekā pa ceļu Tīnuži – Koknese , bet vietām atļautais braukšanas ātrums palielināts līdz 100 kmh. Latvijas teritorijā – ne ārzemēs.

Vai pa Tallinas šoseju brauc prātīgāki autovadītāji nekā citur?

Hits: 164

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail