Šorīt (raksta tapšanas dienā) masu informācijas līdzekļi ziņo par nelaimi Olaines pagastā – automašīna uz ceļa nāvējoši traumējusi gājēju. Pēc norādītā laika – tas noticis diennakts tumšajā laikā.

Gan jau policija un eksperti tiks skaidrībā par negadījuma patiesajiem iemesliem šajā gadījumā. Bet braucot pa Latvijas ceļiem aizvien biežāk redzu pavisam bezprātīgus, tumšus gājējus, kuriem, droši vien liekas, ka ar viņiem nekad nekas slikts nevar notikt. Pieminēšu tikai divas epizodes pēdējo pāris nedēļu laikā.

Piektdienas vakars. Ceļš no Mārupes pusi uz Jaunmārupi. Gandrīz pie paša Rīgas apvedceļa. Tumšs, nedaudz līņā lietus.

Ceļa labajā pusē, pa nomali, pavisam blakus brauktuvei pa kuru nepārtraukta straumē ripo automašīnas, auto braukšanas virzienā (!!!) sieviete pie katras rokas ved pa vienam mazam bērnam. Visi trīs ģērbušies tumšā apģērbā bez jebkāda gaismu atspīdoša priekšmeta vai gaismas atstarotājiem, par drošības vesti ar labi saskatāmām gaismu atstarojošām joslām nemaz nerunājot. Pamanīt šo cilvēkus varēja vien 15 – 20 metru attālumā. Labi, ka gāja pa nomali.

Svētdienas vakars. Sigulda. Braucot pa R.Blaumaņa ielu no dzelzceļa puses gatavojos nogriezties pa kreisi uz Ausekļa ielu. Pie “Stop” zīmes palaižu garām citu auto un sāku nogriezties, kad uz gājēju pārejas no kreisās puses parādās gluži vai spoks – gaišas krāsas bērnu ratiņi, kuri … paši pārvietojas pa brauktuvi? Tikai ciešāk ieskatoties var pamanīt tumšā apģērbā ģērbušos laimīgo tēti vai ōpi. Bez neviena spīdīga vai atstarojoša, labi saskatāma  un gaismu atstarojoša priekšmeta (atstarotāja).

Gluži neviļus rodas jautājums – kur gan pieaugušajiem prāts un ko bērni vēl mazi būdami nodarījuši, ka viņu tuvinieki tā riskē ar bērnu veselību vai pat dzīvībām?

Varbūt es kļūdos, bet tad, kad Ceļu satiksmes noteikumi “prasīja” pie apģērba tikai atstarotājus, tie patiešām tika daudz lietoti un cilvēki tumsā bija labāk redzami. Tagad, kad kā obligāta prasība ir atstarojošā veste vai atstarojošs apģērbs (jā, jā, tāda ir likuma prasība), neredzu vairs ne gaismas atstarotājus, ne arī vestes.

Lūgums “tumšajiem idiotiem” – ja pavisam noteikti esat nolēmuši sevi sakropļot vai taisīt galu, lūdzu, nevelciet sev līdzi citus, īpaši jau bērnus. Un nedariet to zem auto riteņiem, jo autovadītāji nav ne pie kā vainīgi, lai viņiem sagādātu psiholoģisku traumu uz ilgu laiku vai pat līdz mūzā galam.   

Ja jums šis raksts patika un domājat, ka tas varētu interesēt arī jūsu draugus un paziņas, tad, lūdzu, iesakiet viņiem to, nospiežot uz kādu no zemāk redzamās attiecīgas sociālo  tīklu ikonas (Draugiem, Facebook vai Twitter).

Views: 57

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail