-Mīļā, kur tu esi aizķērusies? Nokavēsim koncertu!  – Es jau braucu, mīļais, bet esmu nokļuvusi sastrēgumā. – Uij, tas nav nekas labs. Kā rādās, uz ilgu laiku? Sastrēgums garš? – Nezinu, mīļais, es braucu visiem pa priekšu.

Iepriekš rakstītais tāds sava veida ievads ar nelielu humora “piesitienu” tam, ko pats kādu dienu redzēju.

Braucu ar auto cauri Jūrciemiem virzienā prom no Rīgas. Pirms manis divas vai trīs automašīnas un tikpat aizmugurē. Ātrums rāms, plus / mīnus ap 50 km stundā.

Spogulī ievēroju, kā mūsu “vilcieniņam” no aizmugures lēnām pietuvojas kāds ķiršu krāsas auto. Laipni lūgts mūsu pulciņā!

Tomēr tā auto vadītājs tā nedomāja. Brīdī, kad nebija pretimbraucēju, “ķiršu” auto “izspļāva” nelielu dūmu mākonīti un “palidoja” garām pirms tā braucošajam auto. Tādā pašā stilā, pa vienai vien, tika apdzītas visas (manējo ieskaitot) automašīnas. Pavisam noteikti pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, par nepārtrauktās “ass līnijas” šķērsošanu nemaz nerunājot. Laikam cilvēkam kaut kur dikti jāsteidzas, nodomāju.

Izrādījās, ka nē, biju kļūdījies. Apdzinis visus priekšā braucošos, ķiršu krāsas auto “iekārtojās” to priekšā un ripināja tālāk vienā ātrumā ar mums, pārējiem. Bet nu jau kā “pirmais numurs” šajā kompānijā.

Esmu ne vien dzirdējis, bet arī pats sastapis tādus auto vadītājus, kurus “tracina” pats fakts, ka jābrauc aiz kādas citas automašīnas. Viss viens – mazas vai lielas. Un tad seko “izlādēšanās” – visu pa priekšu braucošo automašīnu apdzīšana, neatkarīgi no braukšanas apstākļiem un ātruma ierobežojumiem.

Savukārt blakussēdētājam paliek izvēle – palūgt iespēju izkāpt, vai arī ciešāk “iekrampēties” kur vien var pieķerties: durvju rokturis, sēdekļa mala vai drošības josta. Un sajust, ka pulss sāk joņot līdzi mašīnai, bet kājas paliek “vēsas”. Šis, iepriekš aprakstītais gadījums, varēja būt viens no tādiem, ja mēs atrastos kaut kur uz “lielāka” ceļa, ne ciematos.

Pats esmu no mierīgajiem. Ja arī kāds ripina man pa priekšu atļautā ātruma robežās, necenšos apdzīt “pa katru cenu”, bet ieturu “divu sekunžu” distanci un bez stresa izbaudu braucienu un braukšanu.

Visits: 68

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail