Cilvēka daba un rīcība reizēm ir diezgan neparedzama. Arī tādos gadījumos, kad persona šķietami skaidri un nepārprotami runā par ko nopietnu un konkrētu, kas, kā pēc tam izrādās, ir bijis domāts pavisam kas cits. Te daži piemēri.

Es negribu nevienu nosodīt. Ja to saka priekšnieks pēc kāda notikuma, tad tas nenozīmē, ka viss noritējis gludi un visas briesmas ir garām. Tomēr kāds no kolektīva, vai pat viss kolektīvs tūlīt piedzīvos ko nepatīkamu.

Tikai neuztveriet to personīgi. Priekšnieks kādu ieaicinājis savā kabinetā vai arī notiek sanāksme un tūlīt kāds uzzinās, cik slikts un “nekur nederīgs” darbinieks (persona) tas ir, jo visu “salaidis dēlī”.

Tikai, lūdzu, neapvainojieties. Apmēram tāda pati situācija, kāda aprakstīta iepriekš, bet, iespējams, skarbākiem vārdiem un “augstākā toņkārtā”.

Es negribu būt rupjš, bet … . visumā pieklājīgs un ieturēts cilvēks “novests” tik tālu, ka ar viņa ikdienā lietoto vārdu krājumu nepietiek lai izteiktu savu viedokli vai emocijas. Nākas kādu vārdu aizņemties no “augstāka stāva”.

Kopumā tu esi spējīgs. Neesi slikts darbinieks, tomēr ir lietas (jomas), kurās neattaisno cerības, nu tās galīgi nepadodas. Vai nu jālabojas, vai arī sekos šķiršanās.

Es ilgi domāju vai man to teikt. Tālāk sekos iznīcinoša kritika vai arī uzzināsi par sevi ko ļoti nepatīkamu, ko zini visi citi, izņemot tevi pašu.

Es cenšos būt godīgs pret tevi. Līdz šim bijušas labas, varbūt pat draudzīgas attiecības, tomēr kaut kas ir mainījies un pienācis brīdis izteikt kritiku vai arī paziņot ko nepatīkamu.

Nepārproti mani, tu man ļoti patīc, bet … . tas varētu nozīmēt, ka labajām attiecībām kaut kādu iemeslu dēļ ir pienācis gals, vai arī velti cerēt uz kādu īpašu statusu (labvēlību) darbā vai attiecībās.

Cilvēki cenšas būt saudzīgi pret otru personu. Īpaši ja labi pazīstami vai arī tuvas attiecības. Tādēļ nav viegli atrast piemērotākos vārdus ar kādiem sākt sarunu, lai paziņotu ko neikdienišķu, tiešu vai mazāk tīkamu. Meklējot tos pareizos ievada vārdus,  domas jau ir prom pie pašas ziņas un tad sanāk … kā sanāk.

Ja jums šis raksts patika un domājat, ka tas varētu interesēt arī jūsu draugus un paziņas, tad, lūdzu, iesakiet viņiem to, nospiežot uz kādu no zemāk redzamās attiecīgas sociālo  tīklu ikonas (Draugiem, Facebook vai Twitter).

Visits: 79

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail