Tikko ukraiņi atkāpās no Avdiijivkas. Kad biežāk par to runāja, tad daudzi pieminēja Sirski, ka tas 2014.gadā esot vadījis atkāpšanos no citas pilsētas un ukraiņi cietuši lielus zaudējumus. Tagad atkal Sirskis pie vadības. Tomēr vēlāk vakarā jau pūta citi vēji – ņemtas vērā iepriekš pieļautās kļūdas un šī atkāpšanās esot bijusi daudz labāk sagatavota. Tagad ukraiņi nostiprināšoties citās, jau izbūvētās pozīcijās. Tās esot uz pakalniem no kuriem varot labi pārredzēt zemāko teritoriju no Avdiijivkas uz rietumiem. Tā kā krieviem esot maz izredžu tagad rauties tālāk uz rietumiem.

Man liekas, ka šī situācija (atkāpšanās) ir lieta, ko ukraiņi tagad var “bāzt degunā” amerikāņiem, citiem rietumos un arī saviem politiķiem par neizlēmību, jo pietrūka atbalsta: ieroči un munīcijas, lai noturētos.

Ja runā par atbalstu, tad ar to patreiz ir slikti. Amerikāņi vārdos saka, ka atbalsta ukraiņus, bet kad nonāk līdz reālai balsošanai, tā likumu nepieņem. Vēl vairāk – aizgāja senatori brīvdienās līdz februāra beigām. Ātrākais, kad var ieņemt vajadzīgo likumu – marta vidus. Visīstākā divkosība.

Arī paši ukraiņi, kā vakar lasīju, nav daudz labāki. Es domāju daļa ukraiņu deputātu. Viņiem paredzēts februāra pēdējā nedēļā pieņemt likumu par mobilizāciju, tad arī būs iespējams armijā iesaukt (ne brīvprātīgi) vajadzīgo skaitu cilvēku. Tikai atkal viena nianse – daudzi deputāti grib kļūt pamanāmi, tādēļ sagatavojuši un vēl gatavos visādus labojumus likumprojektā. Arī nebūtiskus. Par tiem visiem ir jābalso: jā vai nē. Un tas viss process atkal var ievilkties līdz marta vidum. Vismaz. Bet dārgais laiks iet.

Vācijai jautāts, kādēļ nedod ukraiņiem jaudīgās tālās darbības raķetes. Vāciešu kanclers pateicis, ka vācieši naudas ziņā jau tā dodot ļoti daudz bruņojuma un tehnikas un raķetes nav būtiskas. Jo Vācija negribot nonākt tiešā konfliktā ar Krieviju. Bet, kā jau rakstīju iepriekš, lai lietotu vācu jaudīgās raķetes, tur vajadzīgs vācu atbalsta personāls ar dažādiem slepeniem datiem, kurus vācieši negrib ukraiņiem nodot.

Angļi teikuši, lai vācieši savas raķetes dod viņiem, bet angļi vairāk tad dos ukraiņiem savas raķetes. Vācieši nav piekrituši. To pašu ierosinājuši franči – vācieši nolieguši arī tādu iespēju.

Patīk, ka aizvien kategoriskāks palicis NATO šefs, pat skarbi “uzbraucis” amerikāņiem par viņu čammāšanos. NATO tagad lūko cik vien var palielināt munīcijas ražošanu. Interesanti, kur čehu prezidents atradis ukraiņiem vajadzīgo munīciju un pietam vēl visai daudz. Tikai vajagot dot naudu, lai to nopirktu un piegādātu ukraiņiem. Tā vakar lasīju … iepriekš čehi teica, ka vairs neko nedos no savas armijas krājumiem. Lai pašiem pietiek, ja kas.

Vēl viens interesants viedoklis parādās ukraiņu vidū, ka armijai derot vīrieši, kas nav vecāki par 40 – 45 gadiem. Ne jau tāpēc, ka vecāki nespēj gana ātri paskriet vai paslēpties. Nē. Vecāki nespējot apgūt un lietot ieročus, kuros izmanto mūsdienīgas tehnoloģijas. Tas gan ir mans spriedelējums, ka tie gados vecākie cilvēki ir no laukiem vai tiem Ukrainas rajoniem, kur vairāk dzīvo cilvēku ar zemāku izglītības līmeni. Kā arī, ja pagaidām ukraiņu armijā ir brīvprātīgie, tad, iespējams, dienestu armijā kā ienākumu avotu saskatīja mazāk izglītotie vīrieši, bet izglītotie “bīda” savas lietas vai arī … atrodas kaut kur Eiropā. Par izglītotajiem vīriešiem Eiropā … tas pašu ukraiņu viedoklis, ne mans.

….

Visits: 63

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail