Šajās dienās kļuva zināms, ka Vācijas kanclers Šolcs uz nenoteiktu laiku atlicis lēmuma pieņemšanu par Vācijā ražoto spārnoto raķešu TAURUS piegādi Ukrainai.

Kā viens no argumentiem publiski tiek minēts tas, ka spārnoto raķešu TAURUS nodošana Ukrainai varētu pastiprināt Krievijas militārās aktivitātes, kā arī pati Vācija varētu nonākt konfrontācijā ar Krieviju. Daži informācijas avoti ziņo, ka Šolcs baidoties no tā, ka ukraiņi izmantos vācu spārnotās raķetes TAURUS pret Kerčas tiltu, kas savieno Krieviju ar Krimu. Bet šis tilts esot īpaši mīļš (svarīgs) Krievijas prezidentam Putinam, kurš sāpīgi uztverot katru uzbrukumu tam (tiltam). Tādēļ varot iestāties mazprognozējamas sekas.

Zināms arī tas, ka Ukrainas un Lielbritānijas amatpersonas cenšas pārliecināt lēmumu pieņēmējus Vācijā par to, ka katrs objekts, pret kuru tiktu izmantotas TAURUS raķetes, vispirms tiktu saskaņots ar attiecīgām struktūrām Berlīnē.

Tikai ar tādiem nosacījumiem ukraiņi lieto britu spārnotās raķetes STORM SHADOW – to izmantošana notiek saskaņojot mērķus ar amatpersonām Londonā.

Varbūt vācieši justos tieši iesaistīti TAURUS izmantošanā arī tādēļ, ka, lai lietotu vācu raķetes, ukraiņiem jānodod vāciešu rīcībā esošie “ģeolokācijas” dati, vai arī uz Ukrainu jānosūta vācu personāls.

Lai mazinātu ukraiņu nevajadzīgās ciešanas šajā bruņotajā konfliktā ar Krieviju, nodot spārnotās raķetes TAURUS aicina arī daļa no Vācijas aizsardzības struktūru pārstāvjiem.

Iespējams, ka Vācijas kanclera lēmuma pieņemšanu aizkavē to pašu aizsardzības struktūru pārstāvju paziņojums, ka saskaņā ar starptautiskajiem likumiem, Ukrainai ir visas tiesības veikt triecienus arī Krievijas (uzbrucēja – okupantu valsts) teritorijā, neatkarīgi no tā, kurā valstī ražoti ieroči, kā arī kura valsts tos ir piegādājusi. Rakstā izmantota informācija no interneta vietnes: Unian.net

Views: 139

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail