Pārņemt noderīgas prasmes var un vajag jebkurā gadījumā. Pat tad, ja tās kaujas laukā pielieto pretinieks. To vienā no intervijām teica kāds ukraiņu vienības komandieris.

Kā piemēru viņš minēja krievu pusē karojošā grupējuma VAGNER vienību aizsardzības taktiku, kas ukraiņiem uzbrūkot sagādājusi nopietnus sarežģījumus.

VAGNER daudzviet aizsardzību veidojuši ne kā garu un sazarotu tranšeju tīklu, bet gan apvidū izveidojot mazus, atsevišķi izvietotus bet savstarpēji nesavienotus ierakumus (ugunspunktus).

Bieži tie rakti “L” formā. Pat tad, ja lādiņš iekrīt šajā mazajā ierakumā, pastāv iespēja izdzīvot vienā no ierakuma galiem. Uzbrūkot katrai pozīcijai (ierakumam) praktiski jātuvojas pa atklātu apvidu, ko var apšaudīt arī no citiem ierakumiem.

Tagad šādas aizsardzības pozīcijas bieži izmanto arī ukraiņu vienības, kas savukārt sagādā grūtības uzbrūkošajiem krievu spēkiem.

Ukraiņu komandieris atzina, ka, lai arī krievu pusē karo liela daļa nepieredzējušu un neapmācītu karavīru, ko bieži sauc arī par “lielgabalu gaļu”, tomēr ir arī tādi vienību komandieri, kuri mācās no pieredzes un prasmīgi spēj izmantot arī neapmācītos karavīrus.

Ar pieminētajām aizsardzības pozīcijām VAGNER mocījies Sīrijā, karojot pret IGIL vienībām. IGIL izvairījās no tiešām sadursmēm ar lieliem VAGNER spēkiem. Pozīcijas izveidoja vairāk nekā karavīru, kas ļāva mainīt atrašanās vietu un veikt negaidītu apšaudi no iepriekš neparedzētām vietām.

Šādas aizsardzības izveidei ir sava negatīvā puse – arī savējo apgāde ir jāveic pa atklātu apvidu. Tomēr ir informācija, ka krievu pusē darbībā parādoties attālināti vadāmās mobilās platformas ar kurām uz pozīcijām var piegādāt munīciju un pārtiku, kā arī uz drošu vietu evakuēt ievainotos.

Ukraiņiem vēl neesot šādu mobilo platformu. Tās vēl ir izstrādes stadijā un atsevišķās vietās kaujas zonā notiek izmēģinājuma eksemplāru testēšana.

Piebilde no manas puses. Šādu, iepriekš pieminēto, aizsardzības pozīciju izveidi 1994.gadā Zemessardzes Kājnieku mācību centrā mācīju Lielbritānijas militārie instruktori. Nezinu, ko mūsu karavīriem māca patreiz.

Views: 86

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail