Abavas Rumbas ūdenskritums ir otrs platākais ūdenskritums Latvijā pēc Ventas Rumbas ūdenskrituma. Abavas rumba ir 35 metrus plats un 1 metru augsts daudzpakāpju ūdenskritums, kas ir izveidojies Abavas upes straumei plūstot pāri dolomīta “slieksnim”.

Pavasara palu laikā straumes ātrums pie ūdenskrituma sasniedz par 3 metrus sekundē, tas vairāk atgādina skaļu un mutuļojošu krāci, nekā ūdenskritumu.

Abavas rumba ir viens no polārākajiem dabas apskates objektiem Latvijā. Kaut arī cilvēki to apmeklē visos gada laikos, visvairāk apmeklētāju ir vasaras mēnešos.

Abavas rumba

Upei pie Abavas rumbas ūdenskrituma un tā tuvumā ir cieta dolomīta pamatne un peldēties gribētāji var izvēlēties upes posmus ar sev piemērotu ūdens dziļumu.  

Pirms pašas Abavas rumbas labajā pusē izveidojusies atteka, kas “izmet” nelielu līkumu un izveido mazu, skaistu salu – Čigānu salu.

Abava ir Latvijas septītā garākā upe. Tās kopgarums ir 129 km un ir pat garāka par Lielupi un Aivieksti.

Abavas rumbas tiešā tuvumā ir izveidota atpūtas vieta. Šeit iespējams ne tikai baudīt ūdenskritumu un tā dabiskās masāžas, bet arī nakšņot teltīs, kurināt ugunskurus, izklaidēties un atpūsties.

Abavas rumbas ūdenskrituma teritorija ir privātīpašums un apmeklējama par maksu. Vairāk informācijas šeit: http://www.abavasrumba.lv/

Abavas rumbu var atrast braucot pa ceļu P-130 virzienā no Sabiles uz Kuldīgu apmēram pēc 4 kilometriem, vai arī braucot pretējā virzienā no Kuldīgas puses – no krustojuma, kurā no ceļa P–120 (Kuldīga – Talsi) sākas ceļš P-130 Sabiles virzienā jābrauc apmēram 5 kilometri.

Visits: 123

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail