Kolkas rags ir interesants Latvijas stūris (vārda vistiešākā nozīmē), kuru interesanti apmeklēt jebkurā gadalaikā. Tā sagadījās, ka internetā ieraudzīju vairākas fotogrāfijas ar lieliem ledus gabalu kalniem Rīgas jūras līča rietumu krastā. Dažas dienas vēlāk Latvijas Radio 1 teica, ka Kolkas rags esot „iesalis” ledū no visām pusēm, kas nenotiekot bieži pat daudz bargākās ziemās nekā šī.

Norāde uz ledū iesalušo Kolkas ragu

Tā nu vienā nedēļas nogales brīvdienā piecēlos agrāk un devos ceļā uz Kolku. Lai arī rīts bija burvīgs – spoža bezmākoņu saule un starp garām skrienošajām priedēm redzams iesalušais jūras līcis, nolēmu neapstāties pirms gala mērķa.

Tāds lēmums atmaksājās. Kolkas raga asfaltētā stāvvieta bija tukša. Krastā vien daži cilvēki un pilnīgs bezvējš. Skaties uz kuru pusi vēlies – līdz pašam horizontam (cik neapbruņota acs rāda) – viens vienīgs ledus. Vietām gluds, saulē žilbinošs, ka pat atgādina atklātu ūdeni. Pārmaiņus redzamas arī ledus šķautnes. Liekas, ka kāds tās haotiski saspraudis ledū „uz kanti”, veidojot tādu kā šķēršļu joslu. Pāri šim ledus haosam skaidri redzama spožās saules apspīdētā Kolkas bāka.

Tālumā Kolkas bāka pāri ledus haosam

Te gan nav citu fotogrāfijās redzēto ledus kalnu. Tos atradu nedaudz tālāk uz dienvidiem. Atstājot auto stāvvietā ielas malā pašā Kokā un kājām izejot cauri priedēm uz jūras pusi. Netālu no krasta biezi, zilgani – zaļi ledus gabali. Uzspīdot saulei tie viz kā lieli spoguļi – grūti noturēt acis atvērtas. Vēl kas pārsteidzoši – starp šiem ledus krāvumiem redzami arī atklāta ūdens laukumi, kurus viegli sajaukt ar spožo un gludo ledu.

Atceļā no Kolkas jau ļaujos apstāties un aplūkot arī citas interesantas un skaistas vietas līča krastā.  Pie Kaltenes pa ledu starp akmeņiem staigāja jau daudz vairāki desmiti atpūtnieku. Tā kā līdz ledus kaudzēm bija tālāks gabals ejams, tad cilvēki labprāt fotografējās turpat krasta tuvumā pie lielākajiem akmeņiem.

Kolkas rags iesalis

Pāri galvai zemu un ātri aizlidoja drons ar piestiprinātu videokameru. Tas aiztraucās līdz tālumā redzamajiem ledus krāvumiem un sastinga virs tiem. Vismaz nav pašam jāstaigā ar kājām pa slideno, bet nelīdzeno

ledu abos virzienos.

Rojā uz ielas mani apturēja kāda kundze un vaicāja, kur vistuvāk esot tie lielie ledus kalni. Diemžēl nespēju atbildēt, jo tur, Rojas pludmalē krasta tuvumā to nebija.

Bet Mērsragā redzēju, cik liels spēks ir internetam – tajā publicēto fotogrāfiju dēļ Mērsraga ostas tuvumā nebija nekādu lielu izredžu atrast brīvu vietu automašīnai. Cilvēku straumes abos virzienos – uz un no jūras-  plūda gluži kā uz kādu svētku koncertu.

Tā kā jaukās noskaņas un svaigo gaisu biju guvis pārpārēm jau Kolkas raga tuvumā, tad neapstājos, bet devos mājup.

Beidzot arī ledus kaudzes. Kolka.

Views: 69

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail