Ukrainas Bruņotajos spēkos kopā ar ukraiņiem karo arī pieredzējuši rietumvalstu armiju veterāni. Daudzi no viņiem piedalījušies gan neliela mēroga militāros konfliktos, gan arī plašākās operācijās Irākā un Afganistānā. Tādēļ viņi var sniegt diezgan objektīvu salīdzinājumu par to, kam ir sagatavotas rietumu valstu armijas un kādi ir reālie apstākļi plaša mēroga karā.

Pirmkārt, iepriekš pieminētajās operācijās rietumiem bijis nomācošs bruņojuma pārspēks gaisā un uz zemes, kas arī pārsvarā gadījumos arī noteica kauju rezultātu. Ukrainā tā nav. Jāprot atrast un izmantot jebkuru iespēju lai cīnītos ar līdzvērtīgu vai pat skaitliski pārāku pretinieku. Gan bruņojuma, gan arī dzīvā spēka ziņā.

Otrkārt, rietumu valstu bruņotajiem spēkiem nav bijusi pieredze kā cīnīties, tajā skaitā arī uzbrukt tik plašās teritorijā vienlaicīgi, kā tas notiek Ukrainā. Piemēram, NATO valstu instruktori ukraiņiem māca kā vienkārši apiet mīnu laukus vai nocietinātos punktus, bet to nav iespējams izdarīt, jo – krievu mīnu lauki stiepjas kilometriem tālu un nocietinātie punkti izveidoti cieši cits pie cita. Bet tikt “cauri” tādai nocietinājumu līnijai var tikai tad, ja ir noteicošs pārsvars gaisā un uguns atbalstā, kā trūkst ukraiņiem. Kaujās esot pierādījies, ka NATO taktika pret krievu spēkiem daudzos gadījumos vienkārši … nedarbojas.

Treškārt, rietumu spēkiem patreiz nav galīgi nekādas pieredzes kā cīnīties pret masveida dronu uzbrukumiem tehnikai un karavīriem, kā tas notiek reālas kaujas (kara) apstākļos Ukrainā. Ne velti ukraiņi dārgos tankus pārvietojuši tālāk no frontes līnijas. Nākas arī konstatēt, ka daļa no esošiem dārgajiem droniem apstākļos, kad sastopas ar reālu pretdarbību, nedarbojas vai nav pietiekoši efektīvi.

Pēdējā laikā bieži esot gadījumi, kad rietumu valstu armiju pārstāvji jautā padomus un ieklausās ukraiņu reālajā pieredzē. Arī par to, kā tas ir – nedēļām un mēnešiem ilgi karot lauka apstākļos, ierakumos.

Tomēr kaut ko strauji mainīt lielu valstu armijās – tas nenotiek tik ātri cik gribētos. Vispirms arī kādam “augšā” jāsecina, ka vajadzīgas pārmaiņas, citādi jaunās, modernās un dārgās tehnoloģijas var būt bezspēcīgas lētāku, bet efektīvu un daudzskaitlīgu ieroču priekšā. Raksts sagatavots izmantojot Unian.net pieejamo informāciju.

Views: 150

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail