Iepirkšanās internetā vairs nav nekas neparasts. Katram, kurš to ir kaut reizi darījis, ir sava individuāla pieredze. Tāpat dažādi ieteikumi ir lasāmi arī internetā. Šoreiz nepārskaitīšu punktus no citām publikācijām, bet citur rakstīto papildināšanu ar savu dažādo pieredzi. 

Norēķināšanās veids internetā

Drošiem pirkumiem vajadzētu izvēlēties arī drošu norēķināšanās veidu. Papildus tam, ka jāpārliecinās, vai interneta vietnē ir redzami drošu norēķinu logo, tādi kā: Secure Code, Verified by Visa un Master Card, pirkumiem internetā vajadzētu izveidot atsevišķu norēķinu karti. Šīs kartes kontā turēt tikai tik daudz naudas, cik nepieciešams konkrētajam pirkumam. Kādēļ?

Gadījumā, ja tomēr esat „uzrāvies” un blēžiem, kuri ieguvuši jūsu norēķinu kartes datus, tad finansiālais zaudējums būs tikai viena pirkuma apmērā un pārējā nauda paliks drošībā.

Viens no drošākajiem apmaksas veidiem ir PayPal, ko vienmēr izmantoju. PayPal kontam piesaistu atsevišķu maksājumu karti, kurā ieskaitu naudu konkrētam pirkumam. PayPal arī ir norādīta piegādes adrese, kuru vairs nav jānorāda atkārtoti veicot katru pirkumu. Vienīgi jāatbild uz jautājumu – vai piegādes adrese paliek tā pati.



Ar PayPal norādīto piegādes adresi man ir bijusi problēma tikai vienu reizi. Pirku preci ASV interneta veikalā. Samaksāju kā parasti un gaidu preci. Paiet divi mēneši, bet preces nav. Atrodu e-pasta adresi, no kuras pienāca pirkuma apstiprinājums un vaicāju par nepiegādes iemesliem. Atbilde bija interesanta – man vajagot pārtulkot manu piegādes adresi angļu valodā. Bet tajā adresē vienīgais vārds latviešu valodā bija „iela”, kas nemaz nav traucējis piegādāt pirkumu no daudz un dažādām pasaules valstīm. Labi, nomainīju to vienu vārdu uz anglisko variantu. Saņēmu atbildi, ka tagad viss kārtībā, bet … preci joprojām neesmu saņēmis. 

Preces iegādes līgums, noteikumi

Man bija gadījums, kad pērkot preci, neuzmanīgi iepazinos ar iegādes līguma saturu. Tajā bija sadaļa, kurā paredzēta automātiska periodiska preces piegāde ar automātisku apmaksu no maksājuma kartes. Lai no pasūtījuma atteiktos, vajadzēja paziņot preces piegādātājam par pasūtījuma atcelšanu. Diemžēl ar nevienu no norādītā saziņas veidiem nebija iespējams sazināties ar veikalu.

Tā kā norēķiniem internetā izmantoju atsevišķu karti, norēķinu periodā kartes kontu turēju tukšu. Pēc pāris tirgotāja brīdinājumiem, viņi paši paziņoja par līguma izbeigšanu, ko arī gribēju panākt.

 Interneta veikala faktiskā atrašanās vieta

Liela nozīme ir interneta veikala noliktavu faktiskā atrašanās vietai. Kā zināms, ja sūtījuma vērtība no ne- Eiropas Savienības valsts pārsniedz noteiktu summu, tad saņemot sūtījumu jāmaksā noteiktas nodevas. Pat lielajā ebay.co.uk, kuru pats izmantoju, ir interneta veikali un pārdevēji, kuri reģistrēti ES, bet preču bāzes atrodas ārpus ES, pārsvarā Āzijā. Līdz šim pirkumu nosūtītāji bijuši godprātīgi (manā skatījumā) un sūtījuma vērtību uzrādījuši saprātīgi mazu, lai pircēji no ES nepārdomātu un pārstātu pirkt preces pie viņiem.

Pircēju atsauksmes

Interneta veikala mājas lapā publicētās pircēju atsauksmes ne vienmēr var būt objektīvas. Ja konkrētais veikals nolēmis būt negodīgs, tad nav grūti arī ievietot pircēju viltus atsauksmes. Ne katrs ir spējīgs un gribošs aizrakties līdz šo atsauksmju patiesajiem avotiem, lai pārliecinātos par to patiesumu.

Piegāde uz Latviju

Pirms pirkuma apstiprināšanas pārbaudiet, vai konkrētais veikals piegādā preci uz Latviju. Ne visi, pat populārie interneta veikali, sūta pirkumus uz Latviju. Tāpat ir piegādes servisi, kuru izmaksas var sastādīt ievērojamu daļu vai pat pārsniegt preces vērtību.

Ir veikali, kuri pēc pirkuma apstiprināšanas pircējam piesūta saiti, ar kuras palīdzību var sekot pasūtījuma izpildei: komplektēšanai, izsūtīšanai un ceļā pie pircēja. Piegāžu ilgums atkarīgs no katra veikala. Ir veikali, kuri sola piegādāt divu nedēļu laikā, bet faktiski pirkumu esmu saņēmis jau dažu dienu laikā. Piemēram, „River Island” no Anglijas.

Cenu atšķirība interneta lapā un rēķinā

Ir daudz tādu interneta veikalu, kuri piedāvā uzrādīt preces cenu jums interesējošā valūtā. Piemēram, eiro. Bet esmu ievērojis, ka klejojot pa interneta veikala lapām un izvēloties preci, cena reizēm parādās citā valūtā. To nepamanot, bet pievēršot uzmanību tikai ciparam, var sanākt, ka apmaksājamā rēķinā summa ievērojami atšķiras no pirkumam plānotā naudas daudzuma.

 Tomēr, kopumā ņemot – internets ar saviem veikaliem ievērojami atvieglo iepirkšanās procesu, jo vajadzīgo preci vari sameklēt neizejot no mājām, atrodoties komfortablā vidē. Līdz ar to gan izpaliek pats process – pošanās iepirkšanās tūrei, burzīšanās pa veikalu starp precēm un cilvēkiem, mielasta ieturēšana ārpus mājām. Bet, ja vien ir vēlme – tad iemeslu izkustēties no mājām vienmēr var atrast.

Visits: 56

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail