Kādu laiku lietoju HUAWEI telefonus un esmu ar tiem pat ļoti apmierināts.  Tādēļ amerikāņu lēmums par to, ka jāpārtrauc sadarbību ar HUAWEI vai pat jāizbeidz tā atbalsts, man nāca kā maz tīkams pārsteigums, ja pat neteiktu ko vairāk.

Ar steigu meklēju ekspertu un citu pareģu prognozes par to, kā tas ietekmētu ne tikai visus HUAWEI mobilo telefonu lietotājus visā pasaulē, bet arī mani tajā skaitā. Atradu vien to, ka šie ierobežojumi un aizliegumi neskaršot tos lietotājus, kuri jau izmanto HUAWEI mobilos telefonus vai arī nopirks līdz šim saražotos un izliktos pārdošanā.

Paši ķīnieši apgalvo, ka viņi jau iepriekš sākuši strādāt lai izveidotu savu mobilo telefonu operacionālo sistēmu, kura aizstātu Androidu. Tai vajadzētu būt gatavai jau šoruden, vai arī, pats vēlākais kā 2020.gada pavasarī. Atliek vien cerēt, ka šis jaunais produkts ir (būs) gaidīšanas vērts. Citādi lietoto telefonu tirgu pārpludinās HUAWEI dažādie modeļi. Atzīšu, ka sāku jau pētīt citu ražotāju piedāvājumu.

Tomēr pavisam negaidīti HUAWEI sagādāja patīkamu nakts pārsteigumu. Nakts tādā nozīmē, ka no rīta telefona ekrānā izlasīju paziņojumu, ka ir pieejams paša telefona programmatūras atjauninājums. Nospiedu pogu, ka piekrītu un gāju brokastot. Telefons pats zina, kas tam darāms tādos gadījumos.

Pēc tam gan uzreiz nesteidzu pārbaudīt, kas jauns, jo reizēm tie bijuši pavisam ārēji nemanāmi uzlabojumi. Labi, pamanīju, ka šoreiz nomainījusies sākuma ekrāna bilde, dažas ikoniņas nedaudz citā krāsā. Līdz izdomāju kārtējo reizi iztīrīt sīkfailus un citu drazu no telefona.

Ja agrāk pietika vien uzknikšķināt uz slotas ikonu un viss notika pats par sevi, tad tagad vairs tā nebija. Nu ja arī pašam iespēja izvēlēties, tieši no kā gribu tikt vaļā. Tas gan prasa vairāk laika nekā iepriekš, tomēr ir viena cita laba opcija – tiek atrastas visā telefona noslēptās līdzīgās fotogrāfijas, ko Androids prot labi noslēpt starp nosūtītām, saņemtām, paša bildētajām un sazin vēl kur. Tagad tika atliek izvēlēties, kuru no tām vairākām kopijām izvēlēties un atstāt.

Otrs pārsteigums mani sagaidīja tad, kad izvēlējos kaut ko nofotografēt. Ja iepriekš, lai mainītu kameras iestatījumus vajadzēja ieiet dziļi „logos”, tad tagad viss viegli un saprotami sasniedzams uzreiz, turpat ekrāna apakšējā malā. Ļoti patīkami.

Pie sevis klusībā ceru, ka amerikāņu noteiktie ierobežojumi spiedīs (motivēs) ķīniešus vēl vairāk un ātrāk strādāt pie savu HUAWEI mobilo telefonu programmatūras izstrādi vai pilnveidošanu. Un ilgākā termiņā ieguvējs būšu es. Lietotājs.

Views: 65

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail