dzerajs-pie-sturesDzērājšoferi pie automašīnas stūres ir aktuāla problēma ne tikai Latvijā vien. Katrā no valstīm meklē efektīvu metodi kā ar to sērgu cīnīties – braukšanu ar automašīnu dzērumā.  Vai tā sakritība, ka internetā vienā dienā bija lasāmi divi, pēc būtības stipri atšķirīgi lēmumi par automašīnas atņemšanu, ja braukts dzērumā.

Baltkrievijā pieņemts likums, ar kuru var atņemt automašīnu, ja gada laikā atkārtoti pieķerts braucot dzērumā. Atņemto auto paredzēts pārdot, bet ieņemto naudu izmantot to cilvēku vajadzībām, kuri cietuši no dzērājšoferiem. Šādu “atkārtotu” dzērāju gada laikā Baltkrievijā esot ap 1000 – 1500. Likums vienādi attieksies gan pret pašiem Baltkrievijas iedzīvotājiem, gan arī pret ārzemniekiem.

Savukārt Latvijas Satversmes tiesa nolēmusi, ka turpmāk nedrīkstēs aizturēt tās automašīnas, kuras nepieder pašam dzērājšoferim, jo tā tiekot pārkāptas automašīnas īpašnieka tiesības.

Aizturētā automašīna līdz šim bija labs garants tam, ka laicīgi tiks nomaksāta uzliktā soda nauda. Arī auto īpašnieks juta sava veida līdzatbildību par to, kas un kā lieto viņa īpašumā esošo automašīnu, jo automašīna tika aizturēta arī tad, ja dzēruma auto vadīja jebkura persona.

Tagad automašīnas īpašniekam nevajadzēs īpaši satraukties, ja ar viņa auto dzērumā brauks kāds cits. Sodu uzliks dzērājšoferim, bet automašīnu varēs turpināt lietot pats īpašnieks vai arī nākošais dzērājšoferis.

Nav nekāds jaunums, ka pastāv cilvēku kompānijas, kurās ir viens vai divi auto īpašnieki, bet ar automašīnu braukā visi. Gan ar tiesībām, gan bez tām, gan arī alkohola reibumā, kas skaitās īpaša varonības izpausme jauniešu vidū.

Tātad ar jauno Satversmes tiesas lēmumu aizstāvētas tiek automašīnas īpašnieka tiesības, bet vai ar to paliks drošāka braukšana pa Latvijas ceļiem. Šaubos.

Views: 63

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail