Sestdiena. Diena, kad atkal, kā jau daudzu gadu garumā, Jelgavā Pasta salā var skatīt prasmīgo meistaru veidotās smilšu skulptūras.

Paraudzījies pa logu, somā, kopā ar fotoaparātu un dzeramā ūdens pudeli, ieliku arī kaut ko pret lietu. Katram gadījumam.

Braucot ceļā likās, ka tā bijusi pareiza izvēle, jo pa laikam auto logos sitās stipra vēja triektās lietus lāses. Tādēļ tas man bija pārsteigums, patīkams pārsteigums, ka Jelgava sagaidīja ar spožu sauli, komplektā ar nelielu, bet vēsu vēju.

Auto novietoju pļavā Lielupes krastā iepretī Jelgavas pilij. Citu gadu redzētās drūzmas vietā tur bija vien kādas desmit automašīnas. Kā pēc laiciņa redzēju,  arī Pasta salas auto stāvvietās varētu atrast kādu brīvu vietu. Pārsteidzoši.

Pie kasēm vien daži cilvēki. Ievēroju kādu ģimenīti, kura, ieraudzījusi biļešu cenas, palika domīga. Izmantoju savu pensionāra apliecību un 15 euro vietā iekļūšana pasākuma teritorijā izmaksāja vien 7 euro.

Aiz biļešu kasēm kā ierasti. No upes puses plūst kārdinoši – vilinošas smaržas. Tur nojumes ar iespējām paēst, ko daži cilvēki arī izmanto. Tomēr es dodos smilšu skulptūru virzienā.

Smilšu skulptūras, kā jau katru gadu, ir īsti, smalki izstrādāti mākslas darbi. Līdz detaļām. Pie daža darba jāpastāv ilgāk, lai uztvertu tā domu. Ja neizdodas, tad palīdz blakus esošais īsais apraksts. Apbrīnoju, kā var salikt kopā savu (mākslinieka) ideju ar lielu daudzumu smilšu. Bet tādēļ jau šīs mākslas radītāji ir prasmīgākie savā jomā. Iespaidīgi darbi!

Šajā reizē, ja vēlējos kādu smilšu skulptūru nofotografēt, nevajadzēja stāvēt “rindā” vai arī ķert momentu starp citiem fotografēt gribošajiem. Pārsteidzoši (salīdzinot ar citiem gadiem) maz skatītāju.

Vai tos atturējis vējainais laiks? Saules spožuma netrūka. Varbūt liela daļa savu emociju (un naudu) atstājuši pirms nedēļas notikušajos Jelgavas pilsētas svētkos? Vai arī tagad stipra konkurence, jo šogad jūnija sākumā vienlaikus notiek jauni un interesanti pasākumi arī citās Latvijas vietās. Starp citu – bieži dzirdēju lietuviešu valodu.

Šī dienas daļa starp smilšu skulptūrām Jelgavā bija patīkama un izdevusies. Noskaņojumu nespēja mainīt pat tas, ka mājupceļā automašīnu atkal mazgāja spēcīga lietus un vēja kombinācija.

Ziņa papildināta (15.05.2024.): smilšu skulptūras Jelgavā varēšot skatīt visu vasaru. Protams, bez “extrām” … ēšanas nojumēm un atrakcijām.

Views: 51

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *