Lai arī austrumu pamalē debesis vēl tikai paliek gaišākas un rietumu pusē iesārtojas mākoņu maliņas, tomēr pludmalē jau sākusies rosība.

Daži cilvēki satuntulējušies siltākā apģērbā izveduši agrajā rīta pastaigā savus četrkājainos mīluļus.

Tuvu ūdens malai pārvietojas vairāki nūjotāji. Kāds savas nūjas velk sev līdzi mazkustīgajās rokās. Tomēr lielākā daļa agro gājēju pārvietojas sparīgā solī, ar enerģiskām roku kustībām durot smailos nūju galus mitrajās smiltīs.

Attālāk uz gaišā ūdens fona var redzēt kāda no ūdens laukā brienoša cilvēka siluetu. Brrrr, to skatot viegli drebuļi uznāk kā paši no sevis, jo tajā brīdī sejā pūš spirgts (var lasīt arī kā – vēss) vējš no austrumiem.

Tuvāk kāpu krūmiem uz sola savu somu noliek kāds sportiska izskata vīrietis. Viņam liels, spalvains un spēcīgs suns. Vīrietis ātri noģērbjas un redzu, ka savā pieņēmumā par viņa sportisko augumu neesmu kļūdījies. Viņš ātri paņem rokās niršanas masku,  “trubiņu” un dodas ūdenī. Suns apsēžas pašā ūdens malā un nenovērš acis no sava saimnieka.

Pēc laika nākot atpakaļ redzu, kas šis pats vīrietis pludmales smiltīs izpilda dažādus vingrinājumus. Viņa četrkājainais draugs visu cieši uzrauga.

Tajā brīdī no mugurpuses ātrā solī man garām paskrien sieviete tumšā sporta kostīmā ar gaiši pelēku “sviedreni” ap galvu. Gabaliņu tālāk viņa piestāj pie kāda cienījama vecuma kunga ar spieķi. Acīm redzot kungs ir tik nozīmīgs viņas dzīvē, kuram nevar tā vienkārši garām skrienot pamest īsu “labrīt!”.

Uz ielas netālu no pludmales ievēroju automašīnu ar darbojošos motoru. Pie stūres vīrietis, kura mute ir pēc īsa brīža žāvājoties pavērās, kā man šķita, tik plati, ka varētu apdraudēt viņa paša veselību. Paliekot atvērtā stāvoklī.

Kad gāju garām, automašīnā iesēdās pludmalē redzētā skrējēja. Nabaga vīrietis! Noteikti viņš daudz labprātāk siltā gultā vēl ķertu pēdējos sapņus, nekā savu sievieti vestu uz pludmali. Bet kas jādara, tas jādara.

Tikmēr pāri nelielajiem viļņiem pacēlusies sārti dzeltenā saules ripa. Ir atnākusi vēl viena jauka diena. Pirmā, no vēl atlikušajām mūsu mūžā.

Views: 32

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail