Automašīnas salona logu svīšana ir nepatīkama ikvienā automašīnā. Nezinu, kā ar to tiek galā citu marku automašīnu lietotāji, bet par savu pieredzi ar Opel Zafira jau kādu laiku atpakaļ aprakstīju šajā rakstā: Kā novērst auto logu svīšanu Opel Zafira.

1.attēls
1.attēls

Papildus tam, ko varat izlasīt pieminētajā rakstā, esmu izmēģinājis vēl ko, kas arī deva ļoti labu rezultātu. Automašīnas salona ventilācijai gaiss salonā nokļūst pa visai sarežģītu un līkumotu ceļu: caur nelielu restotu atveri pie priekšējā vējstikla, tad pa telpu gar stikla tīrītāju mehānismiem uz ventilatoru un tikai tad, caur apkures radiatoru, automašīnas salonā. (skatīt 1.attēlu).

2.attēls
2.attēls

Reiz, kad bija pacelts motora pārsegs un darbojos gar degvielas filtru, nolēmu noņemt vieni aizsargpaneli (pareizāk būtu teiktk – nelikt vairs atpakaļ), kurš nosedz to telpu, kurā atrodas stikla tīrītāju mehānisms. Tā rezultātā, gaiss, kas vajadzīgs salona ventilācijai (apsildei), pie ventilatora nonāk vairs ne caur šauro restoto atveri, bet gan visa auto platumā pa spraugu zem motora pārsega. (skatīt 2.attēlu)

Ko ar to ieguvu? Esmu konstatējis, ka gaisa plūsma automašīnas salonā ir kļuvusi intensīvāka arī ar zemākiem apsildes ventilatora apgriezieniem. Piemēram, ziemā, braucot lielākos attālumos ar ātrumu 90 km/h, normālu temperatūru salonā var uzturēt ar ventilatora 1.ātrumu. Tas gan negarantē, ka aukstākā laikā nemaz nesvīdīs salona sānu logi.

 

Savukārt, lai mazinātu priekšējo logu aizsvīšanu tikko uzsākot braukšanu ar aukstu automašīnu, iesaku nedaudz pavērt (1-2 cm) sānu durvju stiklu. Braucot rodas gaisa plūsma, kas mitro gaisu no salona “izvelk” laukā un logi ātrāk ir tīri. Tas, kombinācijā ar ventilatora radīto gaisa plūsmu, darbojas efektīvi. Īpaši tad, ja pirmos kilometrus jābrauc pa apdzīvotu vietu, kur braukšanas ātrums mazs un nav “vilkmes” caur standarta salona ventilācijas sistēmas atverēm auto salona aizmugurē.

Visits: 93

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail