Tā kā es daudz fotografēju gan ar fotokameru, gan ar mobilo telefonu, nonācu pie secinājuma, ka “pašiņa koks” jeb selfie stick ir viena ērta lieta, lai ātri fotografētu ar mobilo telefonu. Fotografējot “normāli”, telefons jātur abās rokās, tad ar pirkstu jāatrod tieši tā vieta ekrānā, kur atrodas fotokameras starta poga. Bet vēsākā laikā, kad cimdi rokās? Neērti.

Ar selfie stick visu laiku nav jāfotografē tikai sevi vien. Neizvilktā veidā to var turēt vienā rokā, kad vajag – paceļ, notēmē un nospiež rokturī iemontēto pogu. Viss notiek.

Piekritīšu tiem, kuri iebildīs, ka tad nevar no mobilajā telefonā iemontētās kameras “izspiest” visu iespējamo attēla kvalitāti vai citus iestatījumus, kuri “bīdāmi” ar pirkstu tieši telefona ekrānā. Taisnība. Bet tādos gadījumos es pats vairāk paļaujos uz “normālo” foto kameru, ne mobilo telefonu. Katrai situācijai un vajadzībai izmantojam atbilstošu kameru.

Tā kā mobilā telefona fotokameru nelietoju bieži, tad izvēlējos vienkāršu selfie stick modeli – ar kabeļa vadību. Galvenie nosacījumi šādai izvēlei – telefonā jābūt Android operētājsistēmai un mobilā telefona skaļuma regulēšanas pogu jāvar iestatīt kā fotokameras slēdža vadības pogu. Foto kameras vadības kabeli ievieto mobilā telefona austiņu ligzdā.

Pirmais no manis izvēlētiem selfie stick savas funkcijas pildīja labi, līdz reizei. Nelīdzēja ne spraudņa grozīšana un kustināšana telefona ligzdā, ne arī vadības pogas ilgāka un spēcīgāka spiešana. Nekādas reakcijas. Acīmredzot – bojāts savienotājvads.

Otrs selfie stick – ar tādu pašu, kabeļa – savienojumu. Visu darbina lieliski – gan foto, gan video. Gan īsajā, gan maksimāli izvilktā kāta garumā. Bet. Tikai viens, un būtisks “bet”. Video neierakstās skaņa. Lai kā arī nekustinātu savienotājvada kontaktu, nemainītu kameras uzstādījumus telefonā – video bez skaņas. Izvelk kabeli – skaņa ierakstās. Ar kabeli – mēmais kino.

Liekas vietā teiciens – reti sastopams tāds savienojums – lēts un labs.

Trešais selfie stick – jau pēc nopietnas tirgus izpētes. BLITZWOLF BW-BS3. Selfie stick vadības pogu un telefonu savieno izmantojot bluetooth. Vadības pogu var atsevišķi uzlādēt no datora vai mobilā telefona lādētāja. Ja nepieciešamas – vadības pogu var no selfie stick roktura izņemt.

Selfie stick BLITZWOLF roktura apakšējo daļu var viegli pārvērst ērtā un stabilā trijkāju statīvā un izmantot kā stacionāru ne vien mobilā telefona, bet arī “normālās” fotokameras vai videokameras balstu. Selfie stick augšējās daļas mobilā telefona stiprinājumu var nomainīt ar BLITZWOLF komplektā esošo foto vai video kameru stiprinājumu.  Līdz šim BLITZWOLF selfie stick komplekts mani nav pievīlis. Ne fotografējot, ne arī filmējot ar sava mobilā telefona kameru.

Visits: 60

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail