Iepirkties internetā – kas gan var būt vienkāršāk? Ātri, ērti un lēti. Piekrītu, bet vai vienmēr tā ir? Tālāk īsumā padalīšos ne ar interneta dzīlēs izlasīto, bet gan ar savu pieredzi par lētiem pirkumiem internetā.

Pa laikam interneta wietnēs redzami piedāvājumi iegādāties patiešām labas lietas. Tādas kuras var uzlabot vidi automašīnā, mājās vai arī piešķir jaunu asumu dažādiem hobijiem. Piedāvājums ir vilinošs, var pat teikt – neatvairāms. Nopirkt praktisku lietu pa 1/4 vai 1/3 lētāk nekā parastā veikalā. Tikai šādam piedāvājumam ir arī sava ēnas puse. Tieši par to sīkāk.

Nopirku vairākas noderīgas lietas. Tikai – 9 mēnešu laikā kopš pirmā pirkuma – nevienu pašu tā arī neesmu saņēmis. E-pastā saņēmu paziņojumu, ka maksājums saņemts, saiti (linku), ar kura palīdzību varu izsekot pasūtījuma gaitai no pārdevēja līdz manīm. Bet neviens no šiem “tracking link” neuzrādīja pareizu informāciju. Vienā no gadījumiem tas norādīja, ka sūtījums jau mēnesi mani gaida blakus namā esošajā Latvijas Pasta nodaļā. Aizgāju. Tur par šādu sūtījumu neviens nekā nezināja. Sūtīju e-pastu preču pārdevējam. Bez atbildes.

Tad šiem kārdinošajiem piedāvājumiem sāku meklēt autoru, kontaktinformāciju. Veikala (sūtītāja) atrašanās vietu, e-pastu, citas ziņas. Nekā. Labākajā gadījumā vien norādīts weblapā, ka reģistrācijas vieta Honkonga. Vienā gadījumā pat ASV.

Tā kā noskatītās preces man patiesi bija vajadzīgas, sāku tās meklēt pats citās vietnēs, kuras reģistrētas Eiropā. Loģiski, ka cena daudz augstāka, kaut dažas preces tāpat “nāk” no Ķīnas vai pasaules tās puses. Tomēr pēc samaksāšanas es tā patiesi saņemu. Dažu dienu laikā.

Iespējams, ka šādi neatvairāmi lēti piedāvājumi ir daudzās interneta vietnēs, sociālajos tīklos. Manās tie visvairāk iekrita acīs tieši FB.

Tad nu katra izvēle – maksāt lēti un nez vai saņemt samaksāto preci, vai arī  dārgāk – bet ar garantiju.

Par manu citu pieredzi kā droši iepirkties internetā, varat lasīt arī šeit: Droša iepirkšanās internetā

Views: 54

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail