Dzīvē gadījies sastapt dažādus cilvēkus. Šoreiz ar to domāju cilvēku atšķirīgu reakciju un mums apkārt notiekošajām pārmaiņām un jauninājumiem. Tā vien liekas, ka vienas no pēdējām “šausmām” autovadītāju dzīvē ir vidējā braukšanas ātruma kontroles fotoradari.

Ja palasa publiski pieejamos komentārus, tad tā vien liekas, ka vidējā braukšanas ātruma kontrole ieviesta, lai terorizētu autovadītājus un no visiem iekasētu nodevas valsts budžetam. Nu stulbums kaut kāds!!! Sašutušajiem komentētājiem pietrūkst loģiskās domāšanas – ja nepārkāpsi noteiktos braukšanas ātruma ierobežojumu, neviens tev nepievērsīs uzmanību un neiekasēs ne centa. Brauc drošs un vesels tālāk.

Kāda kunga komentārs vispār likās stipri dīvains. Šie radari braukšanu padarīšot daudz nervozāku, jo … lai tik nepārkāptu ātruma ierobežojumu, tagad braucot visu laiku vajagot skatīties spidometrā. Gribētu pavaicāt, vai tad, ja uz ceļa nav radara, tad nav jāskatās spidometrā? Likums nav jāievēro un var braukt cik ātri vēlas, vai arī kā kurā brīdi sanāk?

Es pats vēl neesmu saskāries ar tādu situāciju, kad šo radaru darbības zonā kāds brauktu tik lēni, ka veidotos “korķis”. Visi brauc vienādi ātri – tuvu 90 kmh. Tiesa, ir bijuši pretēji gadījumi, kad tiem, kuri brauc “pie” 90 kmh, garām “palido” kāds “steidzīgais”. Bet tā jau katra paša izvēle.

Saistībā ar šiem jaunajiem radariem mani pārsteidz kāds cits fakts – cik daudz transportlīdzekļu piedalās ceļa satiksmē bez OCTA apdrošināšanas. Woooow! Līdz šim kopā sanāk 25 % no visiem fiksētajiem pārkāpumiem. Vai šie auto vadītāji nezin, ka jaunie radari fiksē arī šos pārkāpumus? Iespējams, ka cerēja braukt tik ilgi, kamēr apturētu Ceļu policija. Tad teiktu – uij, nepamanīju, ka termiņš beidzies, tūlīt nopirkšu. Ja uzlikto sodu par braukšanu bez OCTA nomaksā ātri, tad var tikt cauri tikai ar pusi no soda naudas summas.

Bet, ak, vai!! Fotoradars tādus aizmāršīgos nemaz neaptur un nekrata ar pirkstu – sak, tā darīt nav labi! Tā vietā tikai skaita reizes, kad auto pabraucis garām bez OCTA apdrošināšanas. Vai bez derīgās ikgadējās tehniskās apskates. Tikko gan lasīju par priekšlikumu, ka radari pa šiem pārkāpumiem “izrakstītu” tikai vienu sodu dienā, neskaitot katru reizi atsevišķi.

Televīzijā taisnojās kāds komersants, ka katru dienu saņemot tik daudz e-pastu un SMS, ka nav spējīgs tās izlasīt. Tādēļ atgādinājumu, ka beidzies OCTA termiņš, būšot palaidis garām. Tā bez OCTA nobraucis gar foto radaru 10 reizes. Varbūt par to maksājamo sodu – 3500 EUR – varēja noalgot personu, kura izlasa visus e-pastus un SMS? Sanāktu lētāk. 

Atceros gadījumu no mana darba policijā. Reiz kāda persona nāca apstrīdēt divus fotoradara “uzliktos” sodus. Abi divi sodi “nopelnīti” vienā un tajā pašā dienā, vienā un tajā pašā vietā ar nelielu laika starpību.

Labi, pirmo sodu vainīgā persona atzina. Esot steidzies uz Dobeli lai veiktu auto ikgadējo tehnisko apskati. Parādīja arī apskates protokolu ar datumu un laiku. Tomēr otrais sods esot radaru sistēmas kaut kāda tehniska kļūme, jo pārkāpums fiksēts neilgi pēc apskates protokolā norādītā laika, kas praktiski neesot iespējams.

Pirmajā brīdī mums ar kolēģi arī radās šaubas. Tomēr tad kolēģis, kurš labi zināja vietējos ceļus, paņēma kalkulatoru un nedaudz parēķināja. Ja brauc vismaz ar tādu ātrumu, kādu fiksējis fotoradars, tad no tehniskās apskates vietas līdz fotoradaram var nokļūt tieši radara bildē norādītajā laikā. Pēc tādiem argumentiem kungs klusēdams paņēma abus paziņojumus par uzliktajiem sodiem un izgāja. .

To, cik daudz lieka darba jāveic policijas darbiniekiem tādēļ, ka daļa cilvēku apzināti (!!!) neievēro likumus un nāk “meklēt taisnību”, ka sods piemērots nepamatoti, zina tikai policijas darbinieki. Var būt arī policistu un (vai) elektronisko sistēmas kļūdas, tomēr tā ir pavisam neliela, ātri noskaidrojama, daļa. Tomēr dzīve ir daudz mierīgāka un skaistāka (arī veselīgāka), ja ievēro likumus.

Varētu interesēt raksts:  Mīti un patiesība par fotoradariem citās Eiropas valstīs

Ja jums šis raksts patika un domājat, ka tas varētu interesēt arī jūsu draugus un paziņas, tad, lūdzu, iesakiet viņiem to, nospiežot uz kādu no zemāk redzamās attiecīgas sociālo  tīklu ikonas (Draugiem, Facebook vai Twitter).

Visits: 152

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail