Tad, kad dzīvoju tālāk no jūras malas, tad brauciens uz pludmali bija vesels pasākums. Vispirms savā “kalendārā” izvēloties patiešām brīvu dienu. Nākošais “solis” – izpētīt laika prognozi šai izvēlētajai dienai.

Tas visai interesants process. Tiek izpētīti visi zināmie informācijas avoti, sākot ar precīzajiem norvēģiem, tad turpinot ar čehu windguru, līdz nonāk pie wentushky un meteosapņa.

Reizēm dažādos interneta portālos prognozes izraudzītajai “jūras dienai” ir visai atšķirīgas. Tad notiek to salīdzināšana un “izvilkta” vidējā un ticamākā (reizēm – vēlamākā) prognoze. Šī meteoapstākļu izlūkošana var notikt pat vairākas reizes dienā, jo tas taču būs īpašs pasākums!

Vakarā, kad līdz izbraukšanai palikusi tikai viena nakts, nākošās dienas meteo prognoze tiek pētīta pavisam detalizēti. Gandrīz vai katrai stundai atsevišķi. Kad izklīdīs mākoņi un parādīsies saule. Vai pretēji. No kuras puses pūtīs vējš (no krasta vai jūras) un cik silts varētu būt jūrā ūdens.

Nākošās domas un apsvērumi: braukt jau no paša rīta, kad saules karstums vēl nedzen smiltīs un vieglāk atrast vietu auto novietošanai. Varbūt tomēr vēlāk, kad diena būs iesilusi?

Ko noteikti ņemt līdzi? Kaut ko ēdamu un dzeramu. Varbūt to varētu nopirkt pa ceļam? Ko no apģērba iemest mašīnā (uz muguras jau nav jānes, auto pacietīs). Lai justos komfortabli, ja nu tomēr pie jūras vēsāks nekā patiktos.

Paņemt kaut ko lasīšanai. Pagājušā vasarā pie jūras lasīt iesākto grāmatu. Izlasītais gan būs aizmirsies, vajadzēs sākt no gala. Varbūt pa ceļam nopirkt žurnālu. Ar ko gan aizpildīt laiku pludmales smiltīs. Visu dienu nepeldēs un arī neķīķerēs uz citiem, tuvākiem vai tālākiem atpūtniekiem.

Tik daudz apdomājamu un izlemjamu jautājumu par tikai vienu atpūtas dienu pie jūras, ka atbilžu apkopojums uz tiem varētu būt līdzvērtīgs projekta aprakstam Eiropas naudas apguvei.

Turpretim, ja cilvēks dzīvo “rokas stiepiena attālumā” no jūras malas, tad: ne vienmēr vakarā pirms došanās gulēt ir jāizlemj par to, ko darīs nākošajā dienā. No rīta atver acis un palūkojas laukā pa logu – laiks apmācies vai saulains.

Tomēr, ja rīts apmācies vai vēss – tā nav traģēdija, līdz jūrai var aiziet vēlāk tajā pašā dienā vai pavisam citā dienā. Nekur jau tā (jūra) nepazudīs pa to laiku.

Nākošais kontroles jautājums sev – šodien ir jāiet uz darbu vai arī tā ir brīvdiena. Ja šajā pašaptaujas anketā kā pareizo var apvilkt otro atbildi, tad pēc brokastīm somā ieliek dvieli vai ko citu paklājamu smiltīs, dzēriena pudeli un uzģērbj kaut ko daudz maz pieklājīgu aiziešanai pa publisku vietu līdz pludmalei.  

Līdzi ņemamo mantu skaits minimāls. Jo: ja ir pārāk karsts, var ieiet ūdenī vai nākt mājās. Ja ir pārāk vēss, var nākt mājās. Ja ļoti, ļoti gribās ēst, var nākt mājās. Ja paliek pavisam garlaicīgi – var nākt mājās.

Nekāda ilgtermiņa stresa, laika prognožu izpēte, gatavošanās un ilga paunošanās. Kaut gan, varbūt tas viss ir vajadzīgs, lai būtu ar ko nodarboties un uz ko tiekties un cilvēks nepaliktu pavisam laisks?

Visits: 98

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail