Par kafejnīcu Rietumkrasts Liepājā biju dzirdējis pa radio.  Tika pieminēta iespēja mājīgos apstākļos baudīt kafiju vai citus kārumus un vienlaikus vērot jūru jebkuros laika apstākļos. Iedomājos,  ka kafejnīca Rietumkrasts atrodas kaut kur tuvāk Liepājas centram, īpaši populārā Liepājas iedzīvotāju un viesu apmeklētā vietā. Izrādās, mans pieņēmums bijis kļūdains.

Pēc tam, kad kādu dienu biju pastaigājis pa Liepājas ostas ziemeļu molu, nolēmu pa pludmali aiziet līdz tālāk redzamajiem fortiem. Nedaudz sānis no mola gala, blakus auto stāvvietai, ievēroju divas zemas dzeltenas būves. Biju visai pārsteigts uz tuvākās izlasot uzrakstu “Rietumkrasts”.  Nolēmu to ievērtēt, bet – diemžēl līdz kafejnīcas atvēršanai (plkst. 12.00) vēl bija stunda, tādēļ sāku ar fortu apskati.

Pēc tam, kad pa pludmali biju nostaigājis kādu 10 km, kafejnīcas Rietumkrasts personāls likās ļoti laipns un arī piedāvāto kārumu cenas bija … negaidīti zemas. Pasūtīju nolūkoto un saujā turēju naudiņu ar domu – vai ar to pietiks? Kad nosauca maksājamo summu, neviļus pārjautāju. Jā, nebiju pārklausījies – pat vēl pāri palika. Likās, ja kafejnīca ir tādā skaistā vietā un tuvumā konkurentu nav, tad arī cenas būtu “mūsdienīgas”.

Telpa iekārtota vienkārši. Trīs sienas “vienos stiklos” pa kuriem var labi redzēt pludmali fortu virzienā, autostāvvietu un pašu galveno – jūru un ziemeļu molu. Pie garākās sienas, kas vērsta pret jūru, izvietoti zemi un, domājams, ērti krēsli. Pats tajos netika, jo tie visu laiku bija aizņemti. Pieprasīti. Tuvāk letei izvietoti vairāki garāki galdi, pie kuriem vietas pietiek 6 – 8 cilvēkiem. Lai skatītos uz jūru, nākas pagriezt galvu, bet toties ērti nopietnākai ēšanai.

Laukā saulains, bet ar lēnu, spirgtu krasta vēju. Ir cilvēki, kuri sēž krēslos pie loga, našķojas ar kārumiem un sarunājas. Ir arī tādi, kuri ienāk, nopērk saldējumu un dodas laukā pludmalē. Domāju, ka vēlāk, siltākā sezonā, te būs liela drūzma ar spirgtuma un kārumu mīļotājiem.

Interesanti, kāda izskatītās jūra vētras laikā vērojot no kafejnīcas Rietumkrasts telpām? Vajadzēs atkārtoti iegriezties šeit.

Views: 93

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail