Kur paēst? Gandrīz jebkura ceļojuma laikā šis jautājums ir visai aktuāls. Labi, ja ir kāda iepriekšēja ceļotāja drošas norādes par to, kur garšīgi un ātri paēst. Vai arī pavisam pretējs vēstījums – vieta, kura sagādājusi vilšanos.

Loģiski, ka katram no mums ir sava gaume, atšķirīgi mīļākie ēdieni un līdz ar to, kas patīk vienam – var pavisam nepatikt citiem. Tādēļ arī mana pieredze var nederēt visiem.

Pērnavā biju pirms gada. vasarā, kad pilnā sparā tūristu sezona. Pērnavas centrā daudz mazu kafejnīcu ar savu piedāvājumu, cenu politiku un vietu skaitu.

Vairākās vietās visa ēdienkarte ietilpa vienā A4 formāta lapā – ar mazu izvēles iespēju. Citviet – izvēle lielāka, cenas zamākas, bet … rindas. Kurās stāvēt ar ļoti ēst gribošu vēderu – gatavā inkvizīcja. Tiem, kuri nezin ko nozīmē “inkvizīcija”, īss tulkojums – ļoti lielas mokas.

Tā nonācu Pērnavas centrā, blakus gājēju ielai Ruutli. Tur (pagājušajā vasarā) bija iekārtotas vairākas vasaras terases. Cauri vienai tādai iegāju telpās, ātri atradu brīvu galdiņu un man uz galda nolika ēdienkarti. Vairākās valodās. Latviešu nē.

Sezonas laiks, pasūtījumu nācās pagaidīt. Bet gaidīt bija vērts, ļoti garšīgs.

Arī šogad, esot Pērnavā, bet nu jau septembra vidū, neiztikt bez ēšanas. Ieskatījies vairākās citās vietās, kuras ieteica “droši ziņu avoti”, atkal nonācu pie jau zināmās vietas – Sweet Rosie Irish Pub., ielā Munga 2. Šoreiz, kad tūristu sezona jau beigusies, laukā negaiss – apmeklētāju daudz mazāk. Un Sweet Rosie Irish Pub personāls apkalpoja ļoti ātri. Ēdiens joprojām – garšīgs.

Pēc labām pusdienām – tā vien gribās kārtīgu kūku ar kafiju. Pēc staigāšanas pa tuvākajām ielām atkal nonācu turpat – Munga ielā 2. Bet blakus jau pieminētajam Sweet Rosie, ir kafejnīca Cafe XS. Ar ļoti garšīgām kūkām un kafija izcila.

Vēlies garšīgi paēst Pērnavā – dodies uz ielu Munga 2, kur blakus ir Irish Pub Sweet Rosie un kafejnīca Cafe XS.

Views: 728

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail