Dodoties braucienos uz mazāk zināmu pilsētu parasti iespringstu, nedaudz, par divām lietām – kur ērti un lēti novietot stāvēšanai automašīnu, kā arī kur garšīgi paēst.  Tā bija arī šoreiz dodoties uz Tartu, Igaunijā.

Tā kā mana brauciena gala mērķis nebija Tartu, tad iepriekš neveicu detalizētu izpēti kur novietot auto un kur paēst. Biju gatavs improvizēt. Vien zināju to, ka gribētos apstāties iespējami tuvāk Tartu centram.

Atradu, ka salīdzinoši izdevīga un lēta slēgtā auto stāvvieta ir tieši blakus iepirkšanās centram Tasku Keskus. Uz galvenās ielas pirms paša tilta, labajā pusē. Iebrauktuve no ielas pa estakādi. Adrese Turu tanav 2. Nonākšana pie cilvēkiem – cauri grāmatu veikalam Tasku Keskus veikalā.

Cenas draudzīgas. Sestdien par 3,5 stundu stāvēšanu – maksa 3 euro, svētdien tur auto atradās 1,5 stundas – 1 euro.

Savādāk veicās ar pusdienu meklēšanu Tartu centrā, rajonā ap Rātslaukumu – Raekaja Plats. Pirmais gājiens bija uz pagājušajā vasarā apmeklēto vietu, kurā piedāvā arī igauņu raksturīgos ēdienus. Vispirms jau pārsteidza apmeklētāju trūkums pie āra galdiņiem, kā arī iekštelpās. Varētu visu “novelt” cilvēku trūkumu pēc Corona ierobežojumiem. Tomēr citviet vietas pie galdiņiem aizpildītas.

Piedāvātā ēdienkarte – zaļganīga A4 lapa, iekausēta plastmasā, likās jau tik nobružāta, ka dažus ierakstus pagrūti salasīt. Piedāvājumā vien 3 igauņu ēdieni. Kaut uzraksts pie durvīm vēsta, ka to skaitam vajadzētu būt daudz lielākam. Vilšanās.

Tas pats, vilšanās, arī vairākās citās vietās. Likās, ka piedāvā ko tādu ātri “iekožamu”, viegli pagatavojamu. Varbūt vēl netic, ka varētu būt apmeklētāji un virtuves personālu nav “izsaukuši”  uz pilnu slodzi un pilnā skaitā.

Tādēļ patīkams pārsteigums – zem plašiem saules (lietus) sargiem izvietojusies ēstuve – Pahad Poisid. Acīm redzama piekrišana – gandrīz visi galdiņi aizņemti. Oficiante neliek uz sevi ilgi gaidīt. Atnes ēdienkarti ar labu izvēli. Arī pasūtīto ēdienu nevajadzēja ilgi gaidīt. Laipna apkalpošana. Un tieši blakus laukumam – Kuuni 2.

Patīkami, ka tas nebija vienas dienas izņēmums. Brucina atpakaļceļā jau zināju kurp doties pusdienot – Pahad Poisid. Cita oficiante, bet apkalpošana tikpat ātra un laipna.

Iespējams, ka lasītājiem ir cita, sava pieredze, kur Tartu centra tuvumā novieto automašīnu un laipni, ātri, garšīgi paēst. Par manu tikko izlasījāt.   

Views: 790

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail