Latvijas valsts karogs Kliģenē

Pirms pāris gadiem nonācu tādā vietā Latvijā, kur nekad agrāk nebiju bijis. Zaubes pagasta Kliģenē. Ja pati Kliģene, ko apzīmēja atbilstošās ceļa zīmes, liekas, ir vien dažas mājas vienkopus, tad lielākais pārsteigums manis sagaidīja braucot no Kliģenes pret kalnu Līčupes virzienā.

Tā vien likās, ka tieši no zemes izaug liels Latvijas sarkan-balt-sarkanais valsts karogs. Tuvumā nevienas ēkas vai kādas īpašas piemiņas zīmes. Vien augsts karoga masts ar lielo karogu tajā. Toties kas par skatu paveras no paugura virsotnes visapkārt! Īpaši pa kreisi, ja atrodas ar muguru pret Kliģeni.

Tuvāk lauki un pļavas. Tālāk, zemākajās vietās – tumšie skujkoku meži un bērzi. Turpat netālu dažas atsevišķas viensētas. Un taisns ceļš uz priekšu lejup, kas atduras mežā un sadalās uz abām pusēm.

Šogad atkal biju Zaubes pusē un nolēmu speciāli aizbraukt līdz Kliģenei, paskatīties uz lielo valsts karogu. Tur jau tas bija labi redzams tālu pāri koku galotnēm. Saulainajā maija dienā spirgtās ziemeļvēja brāzmas to plivināja visai sparīgi. Iemūžināju karogu gan foto, gan video.

Pēc atgriešanās mājās nolēmu uzzināt ko vairāk par šo lielo valsts karogu Kliģenē. Internetā atradu vairākus rakstus par lielizmēra valsts karogiem Rīgā un vēl vairākās citās vietās. Bet par karogu Kliģenē – tikai pavisam īsu informāciju.

Idejas autors ir vietējā mednieku un makšķernieku kluba “Pērkons” vadītājs Kaspars Bokta. Naudu šīs idejas īstenošanai ziedoja arī gan vietējie iedzīvotāji, gan no tālākām vietām. 18 metrus augsto karoga mastu izgatavoja un Kliģenes augstākajā vietā Rātskalnā uzstādīja SIA “Zīmes” no Madlienas. 3 x 6 metrus lielo karogu pirmo reizi uzvilka mastā idejas autors 2018.gada 18.novembra pēcpusdienā.

Views: 156

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail