Vēl viena diena Liepājā. Šoreiz ar pavisam noteiktu mērķi – aplūkot Liepājas interesantākos namus. Tie varēja nebūt visvecākie, vismodernākie, visskaistākie vai vispopulārākie Liepājas nami. Tiem manās acīs vajadzēja būt ar “savu odziņu”. Kāda tā “odziņa” katram no nofotografētajiem namiem neatklāšu, jo viedokļi par to var atšķirties. Un nav mans mērķis arī iesākt diskusiju vai “matu skaldīšanu” par to, kurš visskaistākais vei vērtīgākais nams Liepājā.

Tāpat arī nemeklēju un nemeklēšu informāciju par to, kam piederējis vai pieder konkrētais nams un kad tas būvēts. Staigāju pa Liepājas ielām, raudzījos pa labi un pa kreisi, arī augšup uz logu ailēm, jumtu korēm un savdabīgajiem gaismas ķermeņiem.

Savu “ceļojumu” starp Liepājas namiem veicu ne tikai centra tuvumā, bet arī tālāk, kur arī atrodami nami, bet jau ar citu apdari. Kā dažviet – koka nams “apšūts” ar papi jeb ruberoīdu, lai mitrums un vējš “nesit cauri” un ļauj saglabāt siltumu iekšpusē.

Tajā dienā pat nepievērsu uzmanību ielu nosaukumiem. Tos atradu vēlāk, Balticmap kartē. Jūrnieku, Graudu, Kūrmājas prospekts, Peldu, Toma, Rožu iela un Rožu laukums, Dārza, Kungu, Ezera iela un vēl vairākas citas.

Katrā ziņā tagad zinu pavisam noteikti, ka es un mana fotokamera vēl atgriezīsies Liepājas ielās starp Liepājas namiem.

« gada 2 »

Views: 92

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail