Cilvēks ir tāda interesanta, reizēm pārāk pašpārliecināta radība, kura bieži domā tā – ja reiz mani piečakarēja, tad tas nekad vairāk ar mani nenotiks. Būšu īpaši uzmanīgs. Tieši tā domāju arī es, kad mani apkrāpa kāds interneta veikals (tirgotājs).
Reiz Facebook ieraudzīju, ka kāds ārzemju interneta tirgotājs reklamē visai noderīgu lietu, kas palīdzētu automašīnas salonā nepazaudēt dažādas sīklietas. Piedāvājuma cena, ieskaitot piegādi, bija pat ļoti pieņemama. Izvēlējos, manuprāt, racionālāko dizainu un piemērotāko krāsu, apmaksāju pirkumu un sāku gaidīt paziņoto piegādes datumu. Gara acīm jau redzēju to mantu sava auto salonā.
Tomēr pienāca datums, pagāja. Nekas. Mierināju sevi ar domu – vai mazums kas varētu būt noticis un sūtījums vienkārši kaut kur “aizķēries”. Nebija vairs ne naudas, ne arī preces.
Nolēmu uzrakstīt žēlabu pārdevējam, bet, ak vai! Izrādījās, ka tajā saitē, kas atrodama internetā, bija viss lai samaksātu, bet nekādas ziņas par pašu pārdevēju. Ne nosaukums, ne adrese, ne jabkāda kontaktinformācija. Viss! Mana nauda bija zudusi “ar galiem”. Pats sevi audzināju ar vārdiem: “skola maksā naudu. Ar mani tā nekad vairs nenotiks”.
Ar tādu ciesu pārliecību dzīvoju līdz laikam, kad atkal Facebook ieraudzīju tādu neatvairāmu datora papildaprīkojuma komplektu, kāds pat sapņos nebija rādījies. Nolēmu to pirkt. Cena pat ļooooti pieņemama.
Tagad gan biju gudrāks. Pārbaudīju pārdevēju. Firmas adrese Francijā. Ir telefona numuri, e-pasta adreses gan administrācijai, gan klientu servisam. Viss kā pienākas. Nopirku. Nu, tas ir – samaksāju. Tomēr, kad pienāca un atkal pagāja piegādes datumi, no mana pirkuma nebija ne vēsts.
Mēģināju sazināties ar pārdevēju. Neviens e-pasts vairs “nedarbojās”, telefona numuri neeksistēja, pārdevēja interneta mājas lapa vienkārši “nevērās vaļā”. Viss norādīja uz to, ka šajā gadījumā tādu pircēju šmaukšanai kā es, bija gatavojušies daudz nopietnāk.
Tad nolēmu paskatīties e-Bay, – cik tur maksā manis noskatītā prece? Ohooo!!! Tur tā maksāja daudz, daudz dārgāk nekā iepriekš aprakstītajā piedāvājumā.
Nu, ko. Vēl viens secinājums, ka “maksas izglītošanās” kā iepirkties internetā turpinās. Kā arī par to, ka pirms piekrist neatvairāmam un kārdinošam piedāvājumam, jāveic rūpīga tirgus izpēte. Liela cenu starpība ir ļoti pamatots iemesls būt tik aizdomīgam (piesardzīgam), lai tomēr atturētos pirkt preci internetā no grūti identificējamiem pārdevējiem.
Ja jums šis raksts patika un domājat, ka tas varētu interesēt arī jūsu draugus un paziņas, tad, lūdzu, iesakiet viņiem to, nospiežot uz kādu no zemāk redzamās attiecīgas sociālo tīklu ikonas (Draugiem, Facebook vai Twitter).
…
Views: 199