e-pastsTavā e-pasta kastītē atkal iekritusi kaudze nelūgtu e-pasta sūtījumu ar galīgi nevajadzīgiem piedāvājumiem? Tavi sociālo tīklu paziņas jautā, kas tas par nesaprotamu vēstījumu, ko esi viņiem nosūtījis?

Pirmā doma – atkal notikusi noplūde no e-pasta portāla klientu datu bāzes. Vai nu dati pārdoti trešai personai, vai arī hakeru iebrukums ar zādzību.

Ir vēl viena opcija. Pajautā pats sev, vai neesi nesen vai arī pirms kāda laika vēlējies internetā uzzināt, kas esi bijis savā iepriekšējā dzīvē? Cik ilgi dzīvojis? Cik sievu un bērnu bijis?

Vai arī ļoti gribējis uzzināt, kādam dzīvniekam visvairāk atbilsts tavs raksturs un uzvedība? Kāda tava īpašība visvairāk raksturo tevi pašu?
Vēlēšanās bijusi tik liela, ka klikšķinot uz piedāvājumu to visu uzzināt, pie tam bez papildus maksas, apzināti vai nē palaists garām jautājums, vai piekrīti, ka programma (pareizāk būtu teikt – programmas radītājs) drīkst izmantot tavu e-pasta adresi, personīgo informāciju, portālā reģistrēto tavu draugu sarakstu un informāciju par diskusiju grupām.  Nospiesta poga „labi” vai „ok” un esi uzzinājis visu par sevi.

Savukārt konkrētās atraktīvās programmas radītājs ir uzzinājis ja ne visu, tad ļoti daudz par tevi. Katrā ziņā pietiekami daudz, lai tevi regulāri nodrošinātu ar visādiem reklāmas sūtījumiem, iepazīšanās un porno vietņu piedāvājumiem un tamlīdzīgi. Vai arī tavā vārdā šādus piedāvājumus nosūta taviem virtuāliem draugiem, paziņām un diskusiju vietņu dalībniekiem. Iespējams, ka īpaši atraktīviem piedāvājumiem tiek pievienots arī kāds datorvīrusa iedīglis.

Saprotams, ka šādu situāciju izmanto arī antivīrusu „ražotāji” un izplatītāji, kā arī e-pasta vietnes, kuras par papildus maksu sola nodrošināt nevēlamo e-pasta sūtījumu filtrēšanu un tava datora garantētu aizsardzību pret vīrusiem.

Man arī reizēm gribas uzzināt par sevi kaut ko vairāk, bet savā izvēlē es apstājos tad, kad neredzu iespējas – saņemt solīto, bet nedaloties ar privātu informāciju. Piecietīšu nezinot, ka iepriekšējā dzīvē esmu bijis (bijusi) sieviete Baltkrievijas teritorijā, vai arī pēc savas būtības esmu drosmīgs kā zaķis. Tomēr saglabāšu tīru savu e-pasta kastīti, datoru un labas attiecības ar virtuālajiem draugiem.

Views: 57

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail