Windows 8.1Ķīna diezgan pamatoti tiek uzskatīta par datorprogrammu pirātisma paradīzi, jo 2011.gadā, pēc pašas Ķīnas datiem, nelegālo datorprogrammu lietotāju skaits bijis ap 70 procentiem, tajā skaitā arī valsts un pašvaldības iestādēs.

Lai situāciju radikāli mainītu, Ķīna iztērējusi vairāk kā 100 miljonu dolāru licencētu datorprogrammu iegādei valsts un pašvaldības iestāžu vajadzībām. Arī turpmāk plānota pastiprināta cīņa par to, lai mazinātu pirātisko datorprogrammu lietošanu visā valstī, tajā skaitā arī privātajā sektorā.

Tomēr te Ķīnai radušās problēmas, jo apmēram 40 % datoros ar licencēto operētājsistēmu tiek lietota Windows 7, bet 50 % – jau vecā Windows XP, kuras atjauninājumu izlaišanu Microsoft plāno pārtraukt 2014.gada 8.aprīlī. Savukārt nesaprotamu iemeslu dēļ Ķīnā vairs nevar iegādāties lētāko OS Windows 7 versiju.

Tādēļ Ķīnas valdības pārstāvji veic intensīvas sarunas ar Microsoft vadību, lai tā atceltu lēmumu par Windows XP atbalsta pārtraukšanu nākošā gada aprīlī. Tas gan ir maz ticams (lēmuma atcelšana) un Ķīnai jāparedz lieli izdevumi, lai nomainītu Windows XP uz Windows 8.1, vai arī pirātisms sasniegs jaunus rekordus. Palielināsies arī Windows XP lietotāju risks kļūt par ļaunprātīgu cilvēku upuri, tiek piekļūstot XP lietotāju datoriem un informācijai.

Tomēr Ķīna nav vienīgā valsts, kura identificējusi priekšā stāvošās problēmas sakarā ar Windows XP eitanāziju. Piemēram, Indijā apmēram 70 procenti banku joprojām lieto veco Windows XP OS. Cik drošās rokās (datoros) būs indiešu nauda?

Izņēmums nav arī Lielbritānija, kurā ap 40 procentiem dažādu biznesa uzņēmumu strādā ar Windows XP. Dažiem lieliem uzņēmumiem ar steigu jādomā, kā nomainīt OS savās vairāku tūkstošu darbavietu datoros, lai tie būtu droši un pareizi funkcionējoši.

Visam pienāk reiz beigas. Arī Microsoft labākajai (pēc lietotāju viedokļa) OS – Windows XP  „liktenīgā diena” būs 2014.gada 8.aprīlis. No tās dienas vairs netiks piedāvāti uzlabojumi un XP turpmākā lietošana būs katra paša izvēle – izvērtējot iespējamo risku un citas OS cenas tirgū.

Visits: 64

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail