Šorīt savā e-pastā saņēmu ziņu par to, kādu likteni tuvākajā laikā mums nolēmuši pasaules “varenie”. Ziņas sūtītājs šādu vēsti pats saņēmis no “pavisam drošiem” avotiem.

Ko tad nolēmuši pasaules valdnieki? Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienās cilvēkiem ļaušot atslābināties un baudīt dažādas izklaides pēc sirds patikas.

Toties pēc tam, sākot no janvāra vidus un vēlāk februārī, tad mēs “redzēšot velnu”. Būšot pavisam traki.

Domāju, ka nav jābūt īpašam pareģiem un visu varenam, lai ko tādu paredzētu. To var izdarīt ikviens cilvēks ar prasmi analizēt publiski pieejamo informāciju un loģiski domāt. Jau tagad lielā daļa valstu slimības “cipari” atkal strauji “kāpj”, bet Latvijā pēdējo nedēļu kritums ir sabremzējies.

Cilvēki ir noguruši no ilgstošiem ierobežojumiem un daudzi brīvdienās meklēs iespējas apmeklēt radus un draugus, vai arī doties tālākā braucienā pāri robežām. Par to liecina interneta ceļotāju forumā lasāmie jautājumi: Kā labāk braukt uz to vai citu valsti? Kur labāk apmesties? Ko iesaka noteikti apskatīt tajā tālajā zemē? … un tamlīdzīgi. Pat taujā par Āfrikas valstīm. Joprojām.

Iespējams, ka daži no ceļotājiem ierobežojumu dēļ iestrēgs tajā zemē un lamās valdību, ka tā nepalīdz tikt atpakaļ. Vēl kādi lidmašīnas vai auto pārvietošanās ātrumā atgriezīsies ar “dāvanām”  saviem tuvajiem.

Reizēm es tā domāju pie sevis, cik interesanta ir cilvēka daba. Ja par šādu maztīkamu perspektīvu pēcsvētku periodā brīdina veselības eksperti un valdība, viņus lamā. Kad apmēram to pašu runā kāds no mazzināmiem, bet “drošiem” avotiem, tad to pieņem un pārstāsta kā neapšaubāmu faktu.

Nedaudz līdzīgi bija arī 2020.gada ziemā, kad mani tāpat centās pārliecināt par to, ka, rau, tā gada tādā un tādā marta datumā viss tas trakums beigšoties pats no sevis. Lai arī tam neticēju, bet vienā “stūrītī” palika maza cerība, ja nu tomēr brīnums notiek. Datums pagāja, nekas nav uzlabojies kur nu vēl beidzies. Vien “ziņnesis” pats jau bija piemirsis ar šādu pavisam drošu pareģojumu.

Pavisam nesen par tādu “liktenīgo” datumu man piesauca tuvojošos 22.decembri. Tajā dienā vai uzreiz pēc tās pasaule uzzināšot “visu patiesību” par to, kas īstenībā stāvot aiz šīs lielās un ilgās nelaimes. Dīvaini, ka to saka un izplata ikdienā loģiski domājoši, labi izglītoti cilvēki.

Tomēr, neraugoties uz visu, dzīve ir interesanta ar to vien, ka esam tik dažādi, ka esam neatkārtojami un unikāli. Sargāsim paši sevi ar visiem pieejamiem līdzekļiem, jo neviens cits to mūsu vietā nedarīs.

Uzrakstīju iepriekšējās rindas un pieķēru pats sevi pie domas, ka savās galvās tik ļoti esam saraduši ar šo situāciju, visādiem ierobežojumiem, pielāgojušies, ka tā vien liekas – tas jau mani neķers. Tik jāseko līdzi jaunākajiem valdības lēmumiem par ierobežojumiem par to, kur es tagad drīkstu iet, braukt vai cik kuplā skaitā apmeklēt kādu pasākumu. Drīkstu iet uz darbu, vai jāsēž mājās.

Ja šīs visas lielās nelaimes sākumā tik rūpīgi dezinficēja visu un nepārtraukti, tad nesen tikai vienā veikalā redzēju, ka darbinieks dezinficē iepirkuma groziņa rokturi, pirms to nodod nākošajam pircējam.

Views: 64

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail