Kas ir Kristers Gudļevskis un kur ir Latvija

Olimpiskā hokeja emocijas ir pierimušas. Tās sākās ar cerībām priekšsacīkstēs, ar gaišu kulmināciju ceturtdaļfinālā, bet beidzās ar darvas karoti (Pavlovu) izskaņā. Tomēr es pacentos to melnumu atmest un parakājos internetā lai pameklētu, ko par Latvijas spēli ar Kanādu saka (raksta) ārzemēs, īpaši Amerikas kontinentā.

“Izvilkumi” no rakstiem avīžu portālos un sekojošiem komentāriem.

* Latvijas komandas gars tiek salīdzināts (pretstatīts) Krievijas izlases individuālistiem, kur zvaigznes neprata spēlēt kā komanda.

* Teda Nolana vienīgā kļūda spēles laikā – nepaņēma 30 sekunžu pārtraukumu trešajā periodā, lai Gudļevskis varētu atpūsties. Drīz pēc tam Kanāda iemeta otros vārtus

* Vai Teds Nolans ir latvieties?

* Latvija varbūt nespēlēja labi, bet tomēr neļāva sevi apspēlēt kā bērnus. Ja vajadzētu spēlēt vēlreiz, Kanāda uzvarētu ar 6 – 1

* Gudļevskis atsita 55 metienus no 57, bet tikpat metienu bija garām vārtiem vai arī tos nobloķēja laukuma spēlētāji

* Pirmās divas trešdaļas skatījos ar vienkāršu interesi, bet trešajā jau vajadzēja domāt par sirdszālēm (Kanādas līdzjutējs)

* Visu spēli noskatījos sēžot uz pašas krēsla maliņas (cits Kanādas līdzjutējs)

* Kanādas komandā ļoti labi spēlētāji, bet katrs gribēja būt spēles glābējs, tāpēc daudz kas nesanāca

* Un Sandis Ozoliņš vēl spēlē? Kaut kas apbrīnojams!!!

* Nolans spēj jebkuru komandu pacelt tā, lai par to runātu

* Buffalo Sabres spēlētājs “Redzot Latvijas spēli saprotu, kādu atdevi un rezultātu no mums gaida Teds Nolans”

* Mūsu lielais “Z” – par Zemgusu Girgensonu Tampabejas fani

* Kanādas avīze “The Star” publicējusi rakstu: “10 lietas, kas jāzina par Kristeru Gudļevski”

* Kanādas izlases un Buffalo SABRES komandu menedžeris Sīvs Aizermans teicis, ka ļoti grūti esot paredzēt vārtsargu spēju pielāgoties NHL spēļu līmenim. Tādēļ komandas nesteidz draftā izvēlēties vārtsargus pirmajās kārtās, dodot priekšroku laukuma spēlētēju izvēlei. Vēsture rāda, ka labākie NHL vārtsargi izvēlēti draftos ar zemu kārtas numuru.

Piemēram, Jonathan Quick – 3.kārtā, Ryan Miller – 5.kārtā, Jaroslav Halak – 9.kārtā, Pekka Rinne – 9.kārtā, Henrik Lundqvist – 8.kārtā. Atgādinu, ka Kristeru Gudļevski izvēlējās 5.kārtā ar 124.numuru.

* Who is Kristers Gudlevskis? To rādīs laiks, jo pamanīts Kristers ir gan pirms gada Pasaules čempionātā, gan arī Olimpiādē Sočos. Tagad tikai darbs, pacietība un izmanto savu izdevību pierādīt sevi arī NHL laukumos.

* Un vēl – lieliski, ka Teds Nolans būs Latvijas hokeja izlases treneris arī Pasaules čempionātā Minskā. Kurš gan cits spētu tik īsā laikā sagatavoties un atkal noskaņot komandu spēlēm augstā līmenī.