Nu, kā ir ar Tevi? Pietiktu drosmes nolēkt no skursteņa? Ne jau laukos no pirtiņas, bet īsta, kārtīgu meistaru mūrēta fabrikas skursteņa. Man nekas nav pret lauku pirtiņām, ja kas. Pieminēju vien krāsainākam salīdzinājumam.

Arī par fabrikas skursteni runājot … ne no pašas augšas, bet apmēram no vidus gan.

Kaut kur internetā gar acīm bija pazibējusi tāda informācija, ka asu izjūtu gribētājiem ir iespēja nolēkt no bijušās Slokas papīrfabrikas skursteņa. Izklausās iespaidīgi, vai ne?

Aizvadītajā nedēļas nogalē tieši gāju garām Slokas skursteņiem un tur notiekošo procesu redzēju savām acīm. Liels plakāts viena skursteņa pakājē vēstīja, ka Ropejumping.lv piedāvā ikvienam – “Izaicini sevi!”.

Ko var redzēt no malas? Apmēram skursteņa vidū nostiprināta platforma ar drošības margām. Tiesa, līdz tai platformai pašam ir jāuzkāpj pa skursteņa ārpusē iebūvētiem metāla kāpšļiem. Tas nav kāpnes, bet “U” veidā izlocīti metāla stieņi. Ar drošības virvēm.

No lejas nespēju saskatīt, kas tieši notiek uz pašas platformas. Vien to var redzēt, ka drosmīgajiem cilvēkiem aplikta drošā siksnu sistēma, kas savienota ar ”lecamo” virvi. Savukārt virve savienota ar divām trosēm (vai virvēm), kas stiepjas slīpi no skursteņa līdz zemei. Tas nenozīmē, ka lēcējs pa šīm virvēm “nobrauc” līdz zemei. Ar tām kontrolē lēcēja stāvokli gaisā un beigās droši (lēnām) nolaiž uz zemes.

Pats redzēju divus lēcienus. Pirmo “pavadīja” skaļi kliedzieni pāri visai teritorijai par ar “fu*k” piedevām. Otrā lēciena laikā ik pēc brīža skanēja “Ōh, my Gooooood!”. Kas nu mums katram ekstrēmos brīžos ir “uz mēles”.

Parakājos dziļāk internetā. Tur rakstīts, ka lēciens ar virvēm (ropejumping), ko piedāvā Slokā, ir augstākais Baltijā – ar brīvo kritienu 47 metri. Ieintriģēju? Vairāk informācijas ir te: Ropejumping.lv. Šī nav maksas reklāma!

Views: 84

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *