Brīnišķīga oktobra sestdiena. Pēcpusdiena. Pēc patīkamas pastaigas pa Liepājas pludmali, Tarzāna parku, Karostu, Zirgu salas dabas taku vēders pieprasīja savu tiesu. Tāpēc ilgi nedomājot devos uz jau zināmu ēdināšanas vietu Liepājas centrā, kur var ātri un garšīgi paēst.

Novietoju automašīnu netālā maksas stāvvietā un vēru ēdināšanas uzņēmuma durvis. Visi galdiņi aizņemti, bet pie letes neviena cilvēka. Acis pārskrēja ēdienkartei pie sienas, bet ēstgriba neļāva ilgi tielēties un savu porciju prātā “sakomplektēju” ātri.

Jau biju gatavs pavēstīt savu izvēli, tikai neviens kādu brīdi nepienāca pie kases aparāta mani uzklausīt. Palaidu acis apkārt un ievēroju telpā esošo cilvēku skatienus mūsu virzienā. Interesanti, ar ko gan būtu izpelnījušies tādu uzmanību? Vai tiešām ar to, ka mēs, tikko ienākušie, bijām vienīgie cilvēki ar sejas maskām?

Savu pasūtījumu esam veikuši un uzreiz arī atbrīvojās viens no galdiņiem pie loga. Darbiniece sakrāva promnešanai netīros traukus, ar slaukāmo “pārskrēja” galda virsmai, apmetot loku ap netīro trauku kaudzīti, un varējām ieņemt savas vietas. Laicīgi, jo starp leti un ieejas durvīm jau izveidojusies cilvēku rinda.

Jutāmies izbrīnīti – vai līdz šejienei, Liepājai, nav nonākusi ziņa, ka jāievēro drošības pasākumi? Labi, tie kuri pie galdiņiem gaida savu ēdienu vai jau ēd, to darīt ar maskām uz sejas būtu grūti. Bet nevienam no rindā stāvētājiem nebija maskas, pat ne rokās … Kur nu vēl distancēšanās metri savā starpā. Tā vien liekas, ka visi ienācēji ir no vienas mājsaimniecības.

Pavēros pretējā virzienā – laukā pa logu. Šķērsielā pāris mazu veikaliņu. Pa retam tajos ieiet un no tiem iznāk cilvēki. Nevienam no tiem nav redzamas sejas maskas. Pat ne rokās, sak, pa ielu ejot jau nevajag. Kur nu vēl uz sejas ieejot veikalā.

Pēc ieturētās maltītes izejam ielā. Tur tajā brīdī skats jau pozitīvāks – no auto izkāpj kāda ģimene, kura visa uzliek sejas maskas un dodas tās pašas kafejnīcas virzienā. Pa ielu garām paiet vēl divi cilvēki, vienam no kuriem maska rokā.

Vēl pastaiga Liepājas pilsētas centrā. Ejot garām sabiedriskā transporta pieturām ievēroju, ka sejas maskas ir tikai dažiem transporta gaidītājiem.

Acīm redzot vēl daudziem cilvēkiem liekas, ka vīruss viņiem vienmēr “ies apkārt ar līkumu” un to apturēs citi. Tādi maztīkami iespaidi radās Liepājā, jaukā pilsētā skaistas brīvdienas izskaņā.  

Un te ir rezultāts – Nedēļas laikā Liepājā konstatēti gandrīz 50 inficētie

Visits: 43

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail