ZAZ965A-3Liekas dīvains jautājums – kad pirkt automašīnu? Kad ir “nobriedusi” vajadzība un ir atbilstošs naudas daudzums, tad arī pērk.

Tomēr nē. Izrādās, ka arī auto pirkšanai, tāpat ka zirņu sēšanai un daudz citām lietām, ir savs vispiemērotākais laiks. Mēneša beigas.

Pērkot automašīnu pie autodīlera, viņš saņem noteiktu komisijas maksu par katru pārdoto automašīnu. Tā kā dīleris nepārdod sev piederošo automašīnu, viņam ir mazas iespējas variēt ar automašīnas cenu, ar bonusiem un atlaidēm, kā to var darīt privātais pārdevējs. Privātajam pārdevējam ir visai plašas iespējas izvēlēties automašīnas gala cenu, par kuru zemāk nepiekritīs darījumam.

Abiem pārdevējiem mēneša beigām tuvojoties jau skaidri iezīmējas mēneša naudas bilance savā kontā vai makā. Pārsvarā gadījumos viņi ir ieinteresēti uzlabot savu finansiālo stāvokli, jo mēneša beigās parasti  iekrājušies dažādi maksājumi (rēķini) un tad nu nekādi negribētos palaist (atlaist) pircēju ar naudu, kurš pavisam notikti ir izrādījis vēlmi iegādāties automašīnu. Īpaši tad, ja norēķināšanās var notikt ar skaidru naudu.

Tāpēc mēneša beigās auto pircējiem ir lielākas izredzes vienoties par darījumu ar sev izdevīgākiem nosacījumiem, nekā mēneša pirmajā pusē.

Tas nav mans izdomājums, bet gan kāda rietumu valstīs veikta pētījuma secinājums.

Views: 68

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail